Mobil

Facebook telefonu üretmeyecek!

Mobil dünyasının bir numarasından Facebook’u üzecek bir açıklama yapıldı.

Facebook telefonu üretmeyecek!

Akıllı telefon pazarının büyük bir bölümünü elinde bulunduran Samsung, her bütçeye uygun çözümler sunarak yıl içerisinde ürün yelpazesini bir hayli genişletiyor. Sadece Android ile sınırlı kalmayan Güney Koreli üretici, Windows Phone 8 ve Bada cephesinden de ürünler duyurmakta. Bada’yı emekliye ayıran Samsung’un şimdilerde Intel ile Tizen işletim sistemini test ediyor.

1371634417_samsung-social-networking.jpg

Google’ın her üreticinin üst sınıf telefonlarını Nexus programına dahil ettiği proje ile benzer bir uygulama içerisinde olan Facebook da bu noktada daha güçlü bir Facebook telefonu oluşturmak için Samsung’un kapısını çaldı. Kısa süre önce Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Samsung yöneticileri şirketin Facebook dostu bir akıllı telefon üretmesiyle ilgili görüşmeler yapmak üzere bir araya geldi. Ancak Samsung yöneticileri Facebook telefonun gündemlerinden olmadıklarını ve Facebook telefonu hazırlamak gibi bir niyetlerini olmadığını bildirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.