Final Cut Camera iOS için yayında

Final Cut Camera, iOS için App Store'da kullanıma sunuldu. Bu yeni uygulama, kullanıcılarına gelişmiş kamera özellikleri sunmayı vaat ediyor.

Final Cut Camera iOS için yayında

Apple, iOS için Final Cut Camera uygulamasını App Store'da yayınladı. Bu ücretsiz uygulama, video çekiminde ISO, enstantane hızı, beyaz dengesi ve manuel odak gibi detaylı manuel kontroller sunarak kullanıcıların videolarını daha profesyonel şekilde kaydetmelerine olanak tanıyor. Ayrıca, kullanıcılar video çözünürlüğünü (720p, 1080p veya 4K) ve kare hızını (24fps, 30fps ve 60fps) özelleştirebiliyor.

Final Cut Camera uygulaması, HEVC (H.265) ve ProRes formatlarında video kaydını destekliyor. Log renk kodlaması özelliği ise sadece iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max cihazlarında kullanılabiliyor. Uygulamanın arayüzü, iPhone'unuzun pil yüzdesi ve kalan depolama alanını da gösteriyor, böylece çekim sırasında bu önemli bilgileri anında takip edebiliyorsunuz.

iPad sahibi olan ve aktif bir Final Cut Pro for iPad aboneliğine sahip kullanıcılar, Live Multicam özelliğini de kullanabiliyor. Bu özellik, dört iPad ve iPhone’a kadar olan cihazlarda uzaktan önizleme, kontrol ve senkronizasyon imkanı sunuyor. Bu sayede, iPad’inizden canlı önizleme alarak tüm video çekim kontrollerini yönetebilir ve iPhone'unuzla çekim yaparken daha fazla esneklik elde edebilirsiniz.