Mobil

Firefox OS Sony Xperia cihazlar için artık kullanılabilir!

FXP ekibi Sony Xperia cihazlar için geliştirdiği Firefox OS sürümünü yayınladı.

Firefox OS Sony Xperia cihazlar için artık kullanılabilir!

FXP (FreeXperia) geliştiricileri Sony Xperia cihazlar üzerinde yürüttükleri Firefox OS çalışmalarının ilk meyvesini almaya başladı. Android işletim sisteminden sıkıldıysanız o zaman Firefox OS'u artık Sony Xperia telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

FXP ekibi birçok Sony Xperia cihazlarını desteklemesi noktasında Mozilla ile ortak çalıştığı Firefox OS işletim sisteminin hızlı ve hafif olması nedeniyle Xperia telefonların mevcut donanımları ile son derece verimli çalıştığını aşağıdaki videoda görebilirsiniz. FXP ekibi Firefox OS'un şu an Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z2, Ultra Xperia T2 ve Xperia E3 cihazlar için kullanılabilir olduğunu ancak ilerleyen günlerde model sayısının artırılacağını belirtti.

Eğer ROM yükleme konusunda belli bir deneyime sahipseniz buradan FXP sitesine giderek cihazınıza uygun sürümü indirip cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.