Mobil

Firefox OS yüklü ZTE akıllı telefon!

ZTE firması Firefox Mobile işetim sistemli telefon üretecek.


ZTE, Çin merkezli mobil cihaz üretici firmalardan biri. Şirket akıllı telefon pazarında bende iddialıyım diyor ve 2013 yılında ürün yelpazesini daha da geliştirecek adımlar atmaya hazırlanıyor. Daha önce ZTE firmasının Firefox OS yüklü bir akıllı telefon çıkaracağını duymuştuk. Peki ZTE bu telefonu ne zaman çıkaracak?

Mozilla Firefox Mobile işletim sistemi Firefox OS diğer işletim sistemlerine rakip olarak geliyor. Şirket, MWC 2012'de göründüğünden beri sessiz kaldı. Brezilya'da İlk olarak 2013 yılında satışa sunulacağı söylenen işletim sistemine özel bir telefonda yer alması bekleniyor. Sızıntılara göre bu konuda ZTE'nin ciddi planlar içinde olduğu söyleniyor.

1348379208_ztehaber1.jpg

Şirket başkanı He Shiyou yaptığı açıklamada; ZTE ve Alcatel'in bir yan kuruluşu olan TCL ortak bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve Firefox Mobile yüklü olarak gelecek olan bu telefon, 2013 yılının ilk çeyreği tamamlanmadan duyurulmuş olacağını söyledi.

ZTE firması, Android ve Windows Phone 8'li akıllı telefonlarının yanı sıra Firefox Mobile akıllı telefona çalışıyor. Şirket 2013 yılı içerisinde ürün çeşitliliğini daha da artıracak hamleler yapacak. MWC 2013'te ZTE standını zengin görecek gibiyiz.

Yorumlar
Bence mobil işletim sistemi pazarında firefox os a pay yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.