Mobil

Firefox telefonlar yeni pazarlara açılıyor

Giriş seviyesinde rekabet eden Firefox cihazlara yoğun bir ilgi var.

Firefox telefonlar yeni pazarlara açılıyor

Mobil dünyasında giriş seviyesinde rekabete dahil olan Mozilla, Firefox işletim sistemli ilk telefonlarını geçtiğimiz yıl temmuz ayında Latin Amerika ve Avrupa’da kullanıcılarla buluşturdu. İki bölgede sınırlı sayıda mobil taşıyıcı ile işbirliği içerisinde olan Mozilla şu ana dek 1 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Mozilla şirketi COO’su Gong Li’nin yaptığı açıklamalara göre şirket bu ay içerisinde Hindistan’da satış işlemlerini başlatacak. Mobil dünyasının en önemli pazarlarından biri olan Hindistan’da satış işleminin başlayacak olması satışlara ciddi katlı sağlayacaktır. Mozilla ayrıca Hindistan’da 10’dan fazla iş ortağı aracılığıyla Firefox işletim sistemli akıllı telefon satacak.

Çinli tedarikçilerle işbirliği içerisinde olan Mozilla söz konusu telefonun üretim maliyetini 25$’a çekmeyi başarırken, şirketin üst düzey yöneticisi Li’ye göre giriş seviyesi akıllı telefonlar 50 dolar gibi bütçe dostu bir fiyattan satışa sunulacak.

Şu ana kadar LG, Alcatel, Huawei ve ZTE Firefox işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlar duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.