Mobil

Flappy Bird kısa bir süre sonra marketlerden silinecek!

Basit olan hayatım çekilmez bir hal aldı, artık nefret ediyorum dedi!

Flappy Bird kısa bir süre sonra marketlerden silinecek!

2014 yılının henüz ilk ayından itibaren yılın en popüler oyunları arasına adını yazdıracak olan ve yakaladığı inanılmaz çıkışıyla kıskandıran oyun Flappy Bird'den kötü bir haberimiz var sizlere. 

Zaman zaman sosyal medyanın dilinden düşmeyen ve tüm dünyada çılgınlarca indirilip oynanan oyun, hem bağımlılık hem de sinir yapıyor. Oyunu geçmeye çalışan fakat başarılı olamayan milyonlarca kullanıcı ilginç tepkilerde bulunuyor. Oyunun yaratıcısı Dong Nguyen ise oyunun gerçekten büyük bir başarı yakaladığını maddi açıdan da çok yüksek rakamlarda gelir getirdiğini dile getirse de birileri veya bir şeylerden rahatsız olmuş olsun ki Twitter hesabından bugün yaptığı duyuruyla birlikte iOS ve Android marketlerden kalkacağını dile getirdi. 

1391903879_72835231dongnguyen.jpg

Alınan bu kararın davalarla veya başka bir sebepten ötürü olmadığını, oyun geliştirmeye devam edeceğini dile getirdi. Flappy Bird'ü büyük bir başarı olarak değerlendiren geliştirici kendisinin basit olan hayatını berbat bir duruma getirerek, oyunden nefret ettiğini dile getirdi. Anladığımız şu; kısa zamanda yüksek şan şöhret Nguyen'i rahatsız etti.

1391903906_7283523572835077.jpg

Oyunu indirmek için 19 saatten daha az bir süreniz kaldı, FlappyBird iOS için buradan ve Android için buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.