Mobil

Full HD Super AMOLED Plus ekran seri üretimde

Güney Koreli üretici, yoğun çalışmaları neticesinde inç başına 440 ppi değere ulaştığı ekran panelinde seri üretime başladı.


CES 2013 etkinliğinde sergilenen 5-inç boyutunda ve Full HD çözünürlüklü Super AMOLED Plus ekranın hacimli üretimine başladı. Güney Kore kaynaklı haberde, Samsung’un ülkede yer alan fabrikalarında seri üretime başladığı bildirdi.

Lazer Bağlı Termal Görüntüleme (Liti) sürecinde üretim gösteren bu panel ilk olarak Galaxy S IV’te karşımıza çıkacak. Yoğun geliştirme çalışmaları neticesinde inç 440ppi değer sağlandı. Üstelik bu değer yakalanırken Galaxy S III’te yer alan PenTile dizilimden farklı bir yöntem kullanıldı. Altıgen ya da baklava dizilimi olarak adlandırılan yöntem sayesinde daha net ve keskin görüntüleme elde edilecek.

Siyah rengi görüntüleme noktasında rakipsiz olan AMOLED paneller, beyaz renkte ise tam bir hayal kırıklığı yaratıyor. Sağlanan yeni gelişmelerin LCD ekranlarla rekabete yeni bir boyut getirecektir.

1360144567_fullhdamoled.jpg
Yorumlar
Memo03
Samsung'un Super AmoLED ekranları daha iyi diyenler önce alttaki YouTube videosunu bir izlesinler derim, Sony'nin Mobile Bravia Engen'i ile Super AmoLED karşılaştırılıyor... www.youtube.com/watch?v=JHCydzna0Qw Ve unutmayın ki Sony geçenlerde Bravia Engine 2'yi tanıtmıştı, yani öncekinden çok daha iyi. Alttaki videoda Bravia Engine ile Bravia Engine 2 kıyaslaniyor: http://youtu.be/zTF6lOT5xEA?t=28s Benim şahsi fikrim Bravia Engine Super AmoLED ekranlarından daha parlak ve daha güzel, Super AmoLED sanki acayip abartılmış gibi geliyor bana, ya sizce???
Cevapla
Misafir
AMOLED ekranlar şu anda dünyada renkleri en iyi gösterebilen ekranlar. başka hiçbir ekran renkleri AMOLED kadar dolgun ve parlak göstermiyor. 440 ppi çok iyi bir rakam ayrıca. Samsung bu işi beceriyor gerçekten.
Cevapla
Sezen
Arkadaslar ben ciddi sekilde Sony Xperia Z icin ön siparis vermeyi dusunuyorum. Almanyada yasiyorum, telefonsuz kaldim fakat Galaxy S4 beklesemmi beklemesem mi diyorum sürekli. Gercekten kararsiz kaldim. Xperia Z icin ön siparis verirsem bu ayin sonunda elimde olacak. Galaxy S4'ün cikmasi daha bir 6 ay daha sürebilir. Ne diyorsunuz? Ne yapsam? Sizin fikirleriniz benim icin önemli...
Cevapla
Misafir
s4 ekranları
Cevapla
Misafir
440 pp çok azda olsa düşük değilmi? Normal de samsun öncü olurdu fakat iş ekrana gelince roller değişiyor sony xperia z 443 pp m7 muhtemelen 463 pp civarı ne fark eder denebilir ama sonuçta düşük.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.