Mobil

Galaxy A serisi ve Galaxy Note 2 için Android 5.0 güncellemesi ne durumda?

Son gelen haberler Galaxy Note 2 kullanıcılarını üzeceğe benziyor.

Galaxy A serisi ve Galaxy Note 2 için Android 5.0 güncellemesi ne durumda?

Samsung şu ana dek Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy Note 3, Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge modelleri için Android 5.0 güncellemesini başlattı. Galaxy S5’i bir kenara koyarsak saydığımız diğer modeller için Lollipop güncellemesi henüz yaygın şekilde dağıtıma sunulmış değil.

Samsung’a en yakın kaynaklardan biri olan SamMobile sitesi Güney Koreli firmanın güncelleme yol haritasına dair bazı özel bilgiler paylaştı. Siteye göre Samsung tamamı metal kasadan oluşan Galaxy A serisi cihazlar (A3, A5 ve A7) için Android 5.0 hazırlıklarına başlamış durumda. Firmanın güncellemeyi kullanıcılarla ne zaman buluşturacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Bir diğer bilgi Android 5.1 güncellemesiyle alakalı. Google’ın Nexus cihazlar için henüz yayınladığı Android 5.1 güncellemesi görünüşe bakılırsa şimdilik Samsung’un gündeminde değil. Şu an Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in pazarlama sürecine yoğunlaşan Samsung’un Android 5.1 güncellemesine henüz başlamadığı görülüyor.

Samsung’un gündeminde olmayan bir diğer konu ise Galaxy Note 2. Samsung Finlandiya birkaç ay önce Galaxy Note 2’yi Android 5.0’a yükseltilecek modeller arasında sıraladı. SamMobile sitesine göre aylar geçmesine rağmen Galaxy  Note 2 Android 5.0 güncellemesine dair henüz bir gelişme yok, hatta şirket içerisinde güncellemenin sözü bile edilmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.