Galaxy A52s 5G için fiyat ve tasarım özellikleri netleşti!

Yaklaşan telefon Samsung Galaxy A52s için fiyat bilgisi ve render görüntüleri sızdırıldı.

Galaxy A52s 5G için fiyat ve tasarım özellikleri netleşti!

Samsung, Mart ayında piyasaya sürülen Galaxy A52 5G'in üzerinde ufak bir iyileştirme yapıyor. Şirket, bu kapsamda Galaxy A52s 5G cihazını piyasaya sürecek. Yaklaşan cep telefonu Snapdragon 778G tarafından desteklenecek. Ancak cihaz henüz piyasaya sürülmeden hem özellikleri hem de fiyatı belli oldu.

Bugün sızdırılan bir rapora göre Galaxy A52s 5G, 128 GB depolama alanına sahip sürüm için 450 ila 500 Euro arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu da yaklaşık olarak 5000 TL demek, ancak vergileri de katarsak bundan biraz daha pahalıya mal olacak diyebiliriz.

Samsung Galaxy A52s 5G fiyat ve özellikleri netleşti!

Galaxy A52s 5G için fiyat ve tasarım özellikleri netleşti! - Resim : 1

Fiyat sızıntısının ardından, yaklaşan Samsung Galaxy A52s 5G bugün tekrar gündeme düştü. Cihazın render görüntüleri yayınlandı. Cihaz, Nane, Siyah, Beyaz ve Mor olmak üzere dört renkte gelecek. Selefi Galaxy A52 5G ile karşılaştırıldığında, yeşil/nane tonu yeni eklenmiş ve mavi versiyonu kaldırılmış diyebiliriz.

A52'nin adına sadece küçük "s" eklenmesinin zaten ima ettiği gibi, tasarım da hemen hemen aynı görünüyor. Şimdiye kadar A52s 5G'nin Qualcomm'un Snapdragon 778G SoC'sinden güç alacağı ortaya çıktı. Bu da A52 5G tarafından kullanılan Snapdragon 750G'ye kıyasla gözle görülür bir performans artışı sağlanması anlamına geliyor. Galaxy A52s 5G, görünüşe göre 128 GB dahili depolamaya sahip tek bir konfigürasyonda sunulacak. A52 5G ile arasında başka bir fark olup olmadığı hala belli değil.  Ancak cihaz hakkında sızıntılar yayılmaya başladığından, kısa süre içinde daha fazla ayrıntı gelmesi bekleniyor.