Mobil

Galaxy A9 ile Mate 20 Pro kameralarını karşılaştırdık (Video)

Samsung Galaxy A9 ile Mate 20 Pro kameralarını karşılaştırdık ve sizler için bir video hazırladık. İşte biri 4, diğeri 3 kameralı iki telefonun kamera performansları.


Kameralar son yıllarda cep telefonlarının en önemli özelliği haline geldi. İyi kamerası olmayan bir cep telefonunun yüksek satış rakamlarına ulaşması ve popüler olması biraz zor. Bu alanda yarışan iki marka olan Samsung ve Huawei her geçen gün daha iyi kameralı telefonlarla karşımıza çıkıyor. 

Galaxy A9 ile Mate 20 Pro kameralarını karşılaştırdık (Video)

Dünyanın 4 kameralı ilk telefonu olan Samsung Galaxy A9 ile 3 kameralı Huawei Mate 20 Pro'nun kameralarını karşılaştırdık. Donanım ve kategori anlamında aynı seviyede olmayan bu iki telefonun kameraları hakkında fikir edinebilmeniz için bir de video hazırladık. 

Samsung Galaxy A9'un kamera özelliklerine bakacak olursak: 24 MP’lik ana kamera, 8 MP’lik 120° Ultra Geniş Açı kamera, 10MP’lik Tele kamera ve Canlı Odak özelliği sunan 5MP’lik kamera ile donatılan telefonun ana kamerası 4K 30 fps, ön kamerası ise Full HD 30 fps video kayıt edebiliyor. Telefonun ön kamerası ise 24 Megapiksel çözünürlük sunuyor. 

Huawei Mate 20 Pro ise 3 kameralı bir telefon. Telefonun ana kamera özelliklerine bakacak olursak: 40 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/1.7 inç sensor boyutu, PDAF/Laser AF, 20 MP, f/2.2, 16mm (ultra genişaçı), 1/2.7 inç sensör boyutu, PDAF/Laser AF, 8 MP, f/2.4, 80mm , 1/4 inç sensör boyutu, 3x optical zoom, OIS, PDAF/Laser AF, Leica objektif , dual-LED dual-tone flash, panorama, HDR 4K 30fps video kayıt olduğu görülüyor.  Telefon ön kamerası ise şöyle: 24 MP, f/2.0, 26mm HDR, 1080p@30fps. İ

Her iki telefon da kamerada geniş açı ve optik zoom (Samsung 2X verirken Huawei 3X sunuyor) özelliklerine sahip. Her iki telefonun da ana kamerası 4K 30 fps video kalıt edebiliyor. 

İşte Samsung Galaxy A9 ile Huawei Mate 20 Pro'nun kameralarını karşılaştırdığımız video. Videoda örnek olarak gösterdiğimiz fotoğrafları yazının sonunda yer alan fotoğraf galerisinde görebilirsiniz: 

Yorumlar
yunus
mate 20 pro daha iyi ama aynı segment olmadıklarını da bilmek gerekiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.