Mobil

Galaxy Note 10 kulanıcılarına mutlu haber!

Neredeyse iki yaşında olan Samsung Galaxy Note 10 ailesine büyük bir kamera güncellemesi geldi. Gelen güncellemede kamera haricinde geliştirmeler de yer alıyor.

Galaxy Note 10 kulanıcılarına mutlu haber!

Samsung Galaxy Note 10 ailesi 2019 yılının Ağustos ayında, daha gündemimizde korona yokken ve hepimiz mutlu mesut rahatça gezerken piyasaya sürülmüştü. Galaxy Note 10 6.3 inç çerçevesiz ekranı ile şu ana kadar üretilmiş en küçük ve hafif Note serisi telefon olurken Note 10 Plus ise neredeyse kusursuz bir telefon deneyimi sunuyordu.

İki yıllık Galaxy Note 10 ailesine güncelleme

Birçok üretici amiral gemisi telefonlarına dahi iki yıldan sonra Android güncellemesi sunmuyor. Buna Samsung da dahil. İşin doğrusu üreticiler telefonda değişiklik yapan büyük güncellemeler ile 1 yıldan sonra pek de ilgilenmiyor, sadece Android sürümü ve güvenlik paketi güncellemesi ile yetiniyorlar. Ya da bizi yetindiriyorlar diyelim. Samsung ise bu aralar şaşırtıcı bir karara imza atarak neredeyse iki yıl önce çıkmış olan Note 10 serisinin kamera performansını yükselten bir güncelleme yayınladı.


Galaxy Note 10 Lite

Güncellemede en önemli detay kamera

N970FXXU7FUE3 kod adına sahip olan güncellemede dört ana başlık yer alıyor. Bunlardan ilki kamera performansının iyileştirilmesi. Tam detay belli olmasa da aradan geçen iki yıllık süreçte edinilen tecrübe ile yazılımsal bir güncellemenin gözle görülür fark oluşturacağını varsayabiliriz. Bunun dışında Samsung telefonlar arası hızlı paylaşım sağlayan QuickShare yazılımı da iyileştirilmiş. Ayrıca QuickShare yazılımının dosya paylaşımı da hızlandırılmış. Son olarak da güvenlik paketi güncellenmiş.

Güncelleme ne zaman gelecek?

Samsung, Galaxy Note 10 ailesinin yeni güncellemesine Avrupa’dan başlamış durumda. İsviçre ve Almanya’daki kullanıcılar güncellemeyi almaya başladı bile. Bir ya da iki hafta içerisinde Türkiye dahil küresel ölçekte de güncelleme yayınlanacaktır. Şimdilik güncellemeyi alan telefonlar  Samsung Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 Plus, Galaxy Note 10 5G ve Galaxy Note 10 Plus 5G olarak listeleniyor. Galaxy Note 10 Lite’ın ise güncellemeyi alıp almayacağı belli değil.

Yorumlar
logaritmik öküz
özgür abi Ahmet Yıldırım reis Erhan başkan siz olmayınca yeni yazarları ben acayip yadırgadım alışamadım ya
Cevapla
Oğuz Han
Yazılarımız hakkındaki fikirlerinizi biz yeni yazarlarla da paylaşmaktan çekinmeyin lütfen :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.