Mobil

Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 için büyük tehlike!

Samsung'un Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 dahil olmak üzere birçok cihazı tehlikede.

Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 için büyük tehlike!

Andoid'de bulunan tehlike ve zararlı yazılımları güvenlik şirketleri tarafından yayınlanan araştırma raporlarında belirtilmişti. Hatta Android cihazların 2013'te zararlılardan daha çok etkileneceği söylenmişti.

Şimdi bu raporlara ek olarak XDA-Developers aracılığıyla yeni bir açık keşfedildi. Exynos cihps paketlerinde keşfedilen açık, Samsung'un 2012 model birçok amiral gemisi akıllı telefonlarını tehdit ediyor. Bu cihazlara Galaxy Note 2 ve Galaxy S3'te dahil.

1355729697_exynos-4-quad.jpg

xda kullanıcısı alephazin, Exynos işlemcileri sürümünde bir güvenlik açığı keşfetti. Bu açık Android uygulamasına erişebilir ve tüm cihazları kontrol edebilir. Ayrıca Kullanıcı Chainfire, sözde bu açıktan yararlanmayı başarmış.

Samsung bu durumdan haberdar ancak şimdilik bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Bu açıktan zarar görebilecek cihazların listesi ise şu şekilde:

  • S2 Samsung Galaxy GT-i9100
  • Samsung Galaxy S3 GT-I9300
  • Samsung Galaxy S3 LTE GT-I9305
  • Samsung Galaxy Note GT-N7000
  • Samsung Galaxy Not 2 GT-N7100
  • Verizon Galaxy Not 2 SCH-I605 (kilitli bootloaderları ile)
  • Samsung Galaxy Not 10.1 GT-N8000
  • Samsung Galaxy Not 10.1 GT-N8010.
Yorumlar
Misafir
iphone satışları dünya genelinde düşüşte. 2012 de % 14 civarı olan dünya genelinde satışların 2013 de % 11 e gerilemesi büyük olasılık. kimse kimseyi kandırmasın. android işletim sistemli telefonların yükselişide hızlı bir şekilde devam edecek. tahminler şu an % 76 olan pazar payının 2013 te % 83 olması yönünde. ölü yatırımı yapmak istemeyenler asla iphone almaz. android her yönüyle iostan çok daha iyi bir işletim sistemidir.
Cevapla
Misafir
HTC kullanicisiyim ve piyasadan biriyim haber bencede yalan.. ama kusura bakmayin Iyfon deli gibi satiyor yine..
Cevapla
m@p53
haber bana göre de biraz tutarsız geldi. işlemciye nereden ulaşılır? tabiki de bios veya işletim sisteminden.
Cevapla
Misafir
bu haber doğru olsaydı o zaman iphone 3, 4, 5 içinde söz konusu olmalıydı. sonuçta iphone 5 işlemcisini samsung aynı koşullarda ve parametrelerde üretiyor. kullanılan mimari yapılar aynı. tıpkı macintoshun windows gibi aynı işlemciyi kullanması. işlemciden dolayı hiçbir güvenlik açığı olmaz/olamaz. ancak işletim sisteminden dolayı bir güvenlik açığı söz konusu olabilir. bu konuda da en güvenli işletim sistemleride linux tabanlı işletim sistemleridir. bu kadarda yalan haber olmaz.
Cevapla
Nerde bu android ciler hic yorum yazmamislar her zaman atip tutuyolardi !
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.