Mobil

Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 için büyük tehlike!

Samsung'un Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 dahil olmak üzere birçok cihazı tehlikede.


Andoid'de bulunan tehlike ve zararlı yazılımları güvenlik şirketleri tarafından yayınlanan araştırma raporlarında belirtilmişti. Hatta Android cihazların 2013'te zararlılardan daha çok etkileneceği söylenmişti.

Şimdi bu raporlara ek olarak XDA-Developers aracılığıyla yeni bir açık keşfedildi. Exynos cihps paketlerinde keşfedilen açık, Samsung'un 2012 model birçok amiral gemisi akıllı telefonlarını tehdit ediyor. Bu cihazlara Galaxy Note 2 ve Galaxy S3'te dahil.

1355729697_exynos-4-quad.jpg

xda kullanıcısı alephazin, Exynos işlemcileri sürümünde bir güvenlik açığı keşfetti. Bu açık Android uygulamasına erişebilir ve tüm cihazları kontrol edebilir. Ayrıca Kullanıcı Chainfire, sözde bu açıktan yararlanmayı başarmış.

Samsung bu durumdan haberdar ancak şimdilik bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Bu açıktan zarar görebilecek cihazların listesi ise şu şekilde:

  • S2 Samsung Galaxy GT-i9100
  • Samsung Galaxy S3 GT-I9300
  • Samsung Galaxy S3 LTE GT-I9305
  • Samsung Galaxy Note GT-N7000
  • Samsung Galaxy Not 2 GT-N7100
  • Verizon Galaxy Not 2 SCH-I605 (kilitli bootloaderları ile)
  • Samsung Galaxy Not 10.1 GT-N8000
  • Samsung Galaxy Not 10.1 GT-N8010.
Yorumlar
Misafir
iphone satışları dünya genelinde düşüşte. 2012 de % 14 civarı olan dünya genelinde satışların 2013 de % 11 e gerilemesi büyük olasılık. kimse kimseyi kandırmasın. android işletim sistemli telefonların yükselişide hızlı bir şekilde devam edecek. tahminler şu an % 76 olan pazar payının 2013 te % 83 olması yönünde. ölü yatırımı yapmak istemeyenler asla iphone almaz. android her yönüyle iostan çok daha iyi bir işletim sistemidir.
Cevapla
Misafir
HTC kullanicisiyim ve piyasadan biriyim haber bencede yalan.. ama kusura bakmayin Iyfon deli gibi satiyor yine..
Cevapla
coco
samsung şu an dünyanın en iyi akıllı telefonlarını üretiyor. elma gibi oyuncak değil. bu tür haberler sadece asparagas haberler. sizler bu türden haberlerle ilgileneceğinize oyuncaklarınızla oynayın. bir güvenlik açığı olmuş olsaydı samsung gibi bu konularda hassas ve malının arkasında duran bir firma çoktan güncelleme yayınlardı. beyler bu türden haberlere sakın itibar etmeyin. bu tür asparagas haberler hep yapıldı, yapılacakta.
Cevapla
Misafir
bir programcı olarak söylüyorum, bu ve benzeri haberler tamamen yalan. sadece işlemci üzerinden programlama yapılmaz. bunu ancak işletim sistemiyle beraber yapabilirsiniz. burada işlemcideki bir açıktan söz ediliyor bu doğru değil olmasıda mümkün değil. eğer bir güvenlik açığı varsa bu işletim sisteminden kaynaklanır sadece. işlemci bir işletim sisteminin hızlı, yavaş yada işlevsel olarak çalışmasını sağlar. işletim sisteminin sunduğunun haricinde bir işlem yapmaz. öyle olsaydı windows onca açıklarının bir kısmını intel yada diğer işlemci üreticilerine yüklerdi. burada dediğim gibi bu tür haberler yalan haberler, dikkat edin yanlış bile demiyorum. YALAN HABER.
Cevapla
Misafir
Haberler sadece insanlar yanlış yönlendirme amacı ile yapılıyor. o yüzden bu tip haberlere itibar etmiyorum. Bu tip haberler sadece insanlar yanlış yönlendirmek ve galaxy S3 ve diğerlerinin çok satıldığı bilindiğinden onun satışlarının önüne geçmek için yapılan haberler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.