Mobil

Galaxy Note 20 Ultra bu testten sınıfta kaldı!

Samsung'un amiral gemi modeli Galaxy Note 20 Ultra, bu sefer sınıfta kaldı. İşte detaylar!

Galaxy Note 20 Ultra bu testten sınıfta kaldı!

Akıllı telefon pazarının en önemli temsilcilerinden birisi olan Samsung, bilindiği üzere 5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20 ailesini tanıtmıştı. Gerek tasarımsal özellikleri ile gerekse donanımsal yapısı ile beğeni kazanmayı başaran modeller, hali hazırda ülkemizde de satışta. Ancak fiyatlar oldukça pahalı olduğu için cihazlardan da beklentiler aynı oranda yüksek oluyor. Şimdiye kadar ailenin en büyük üyesi olan Galaxy Note 20 Ultra için pek çok test yapıldı ancak görünüşe göre model, son yapılan testten sınıfta kaldı.

Galaxy Note 20 Ultra bu testten sınıfta kaldı! - Resim : 1

Galaxy Note 20 Ultra bu testten sınıfta kaldı!

Daha çok yapmış olduğu kamera testleri ile ön plana çıkan DxOMark, bu sefer farklı bir test ile karşımıza çıktı. Galaxy Note 20 Ultra modelinin ses özelliklerini deneyimleyen site, söz konusu telefona bu konuda pek de geçer not vermişe benzemiyor.

Ortaya çıkan verilere göre ailenin en büyük üyesi, ses çalma performansı ile ancak 69 puan alabiliyor. Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisinin amiral gemi modeli ses kaydı testinden ise daha kötü bir performans vererek 67 puanda kalıyor.

Bahsi geçen telefonun bu veriler ışığı altında çok da yeterli bir ses performansına sahip olmadığı ortaya çıkıyor. Bu anlamda 68 puan ile kendisine ancak 11. sıradan yer bulabilen Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy S20'nin bir puan gerisinde kalıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.