Mobil

Galaxy Note 3, Türkiye'ye geç gelebilir

Exynos 5 octa işlemcisinde yaşanan ısınma problemi çözülebilmiş değil.

Galaxy Note 3, Türkiye'ye geç gelebilir

Samsung’un 4 Eylül’de basın karşısına çıkaracağı yeni modeli Galaxy Note III cephesinden yaşanan gelişmeler, telefonda yer alacak işlemciye dair önemli detaylar içeriyor. Daha önce yayımlanan raporlar telefonda iki farklı işlemcinin yer alacağını bildirmişti. 4G destekli ülkelerde Snapdragon 800, ülkemizin de dahil olduğu 3G’li pazarlarda ise yeni nesil Exynos 5 octa işlemcisine yer verilecek.

1377243112_samsung-logo-aa-5-1600-645x430.jpg

Konuya ilişkin Güney Kore’de ETNews tarafından yayımlanan bir rapor, Exynos 5 octa işlemcili ülkelerin Galaxy Note III için bir süre daha bekleyeceğini gösteriyor. Hazırlanan rapora göre Samsung, Exynos 5 octa işlemcisinde ısınma sorunları hala çözebilmiş değil ve satışa sunulacak ilk 4 milyonluk adetin tümünde Snapdragon 800 işlemcisi yer alacak. Daha sonraki ikinci partinin ise belirli bir bölümünde (%20 ya da 30) Exynos 5 octa yer alacak.

Gelişmelerin bu yönde ilerlemesi durumunda Türkiye'nin de içerisinde yer aldığı 3G destekli ülkeler Galaxy Note III için bir süre daha bekleyecek. Konuya ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.  

Yorumlar
Misafir
Bak söledigin gibi 2ayda tüm dünyada 20milyon sattı ülke ülke ayırarak degil, sonraki ceyrektede aynı rakamı hedefledi demişsin 25 milyon s4 ün satısı suan. s4 ü bu sekilde gecikmeli değil tüm versiyonlarını birden satışa sundu. teknolojik aletler ilk cıktıgı dönemde ilgi görürler daha sonra satış rakamları düşer. sen dünyada sp800 çıkarıp türkiyeyede 2ay gec gelirsen zaten eskmiş olucaksın. ayrıca sp800 bizim ülkemizde calısmıyormu arkadaşım ? HTC ONE MAX ı sp800 le sürmiycekmi türkiyeye ? ayrıca bu sinir niye ? adam senin ülkene 3.dünya ülkesi muamelesi yapıyor sen adamı savunuyorsun deneme tahtasımıyız biz Exynos u geliştirmiş onuda bizdemi deniycek tüm dünyaya sürsün ozaman. al ısınma probleminden dolayı yetiştremedi ben müşteriyim arkadaşım böyle bir sorunla geciktirmesi bile ürüne şüphe duymak için yeeterlidir. sen biraz sakin ol bence tabi samsungla bir ortaklığın varsa o ayrı. Saygılar
Cevapla
Misafir
S4 çıkışından sonra 2 ayda 20 milyon adet sattı. Ve sonraki çeyrektede aynı rakamı hedeflemişlerdi. Bilmeden kafanızdan yorum sallayıp insanları yanlış yönlendirmeyin. Yeni nesil telefonlarda 4g denilen sistemlerin frekansı farklı kardeşim. Bu yüzden 3g şebekelerde sinyal düşüklüğü yaşıyor. buda sanırım diğer böbürlenmene yeterli bir cevap. Note 3'ün en büyük artısı kalemi ve multitask olayında yeni çığırı. Bunu aramıyorsanız zaten bu kadar devasal bi telefon almanızın anlamı yok. Bu arada yanlış bilmiyorsam Turkcell de zaten 4g alt yapısı var. Vodafone'un alt yapısının tamamlanması bekleniyor. Bunada böbürlenmeyin buna engel olan rekabet kurulu.
Cevapla
Misafir
ilk 4milyonluk adet deniliyor. Samsung bu note 3 toplamda kaç satmayı düşünüyorki zaten arkadaşlar ? s4 ü kaç sattıki bunu kaç satıcak ? Türkiyeye gec girmesi büyük bir startejk bir hata olur keza HTC ONE MAX zaten sp800 kullnarak geliyor. hem Exynos işlemcili olcak hem bide bekliycez hic sanmıyorum :) ayrıca hepsine 4g lte si ekleseler 3g li ülkelerde o telefon kullanılmıycakmı ? 2 kullnaılırken 3g li tlefonlar vardı ülkemizde sorunmu oldu ? bu cok ayıp bişey ayrıca bizde 3g altyapısı var ve Exynos işlemcili model ülkemizde dahamı ucuza satılcak ? büyük ayıp arkadaşlar böyle birsey olursa tepki verelim almayalım HTC ONE MAX düşünürüm ben kendi adıma.Saygılar
Cevapla
Misafir
zaten ne zaman bi telefon türkiye'ye erken geldiki :) telefonlar uygulamalar türkiyede akıllı telefon kullanan ciddi bi kullanıcı sayısı var buna rağmen telefonlar bize sonradan geliyo millet pasaport hakkı falan uğraşıyo erken almak için.google playdeki uygulalamalarda öyle sanki türk milleti kullanmıyo akılı telefon türkçe dil desteği yok doğru düzgün.
Cevapla
Misafir
valla htc 4g destekleyen bi telefon s4ten falan iyi kamerası var boomsound falan ama s4de multi window bambaşka ya.tükiyede zaten 3g doğru dürüst çekmiyo bu nedenle samsung dayatmalarını kullanmaya devam
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.