Mobil

Galaxy Note 4 Android 5.0 Lollipop güncellemesi neden gecikti?

Galaxy Note 4 Android 5.0 Lollipop güncellemesinin gecikmesine neden olan gelişmeyi SamMobile sitesi editörlerinden Faryaab Sheikh açıkladı.

Galaxy Note 4 Android 5.0 Lollipop güncellemesi neden gecikti?

Samsung’un Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge modellerinden önce Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesini başlatması bizleri şaşırtmadı değil. Yapılan yorumlardan anlaşıldığı kadarıyla Galaxy Note 4 kullanıcıları bu duruma bir hayli kızgın ve bir an önce Android 5.0 güncellemesinin yayınlanmasını istiyor.

Peki güncelleme neden yayınlanmadı? Güney Koreli firmaya en yakın kaynaklardan biri olan SamMobile sitesinin editör şefi Faryaab Sheikh, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla güncellemenin gecikme nedenini açıkladı. Faryaab Sheikh’e göre Samsung güncelleme üzerinde çalışıyor ancak sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR ve Galaxy Note 4 arasında sağlanacak uyum için kernel (çekirdek) ayarlamalarını sürdürüyor.

1422812519_10.jpg

Samsung, Gear VR ekosistemine ciddi yatırımlar yaptı ve bu yatırımları sürüdürecek. Galaxy Note 4’le yaşanacak uyumsuzluk özellikle sanal gerçeklik gözlüğünün satışlarına ciddi darbe vurabilir.

Galaxy Note 4 için güncelleme ne zaman yayınlanır bilinmez ancak telefon sahiplerinin her geçen gün daha da sabırsızlandığını görebiliyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.