Mobil

Galaxy Note 4 parmak izi okuma sensörünü test ediyoruz [Video]

Samsung'ta parmak izi okuma teknolojisinde Galaxy S5'ten beri bir değişiklik var mı?


Parmak izi okuma teknolojisi uzun yıllardır kullanılan bir donanımdır. Bu donanımın belli bir noktaya gelmesiyle birlikte 2000'li yılların başında dizüstü bilgisyarlarda görmeye alıştığımız bu teknolojiyi Motorola, Atrix cep telefonu ile cebimize sokmuştu.

Daha sonra Apple bu teknolojiyi "çok daha" ileri götürerek yüzey taraması yerine alan taraması yapan bir ürün ortaya koymuştu. TouchID adını verdiği bu teknolojiyi Apple'ın satın alma yoluyla kullanmaya başladığının da altını çizelim.

TouchID kullanıcılar tarafından öylesine bgeğenildi ki Samsung'ta geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu Galaxy S5'te bu teknolojiye yer vermişti. Fiziksel Home butonunun altına yerleştirilen bu donanım kullanıcılar tarafından pekte beğenilmemişti. 

Samsung aynı donanımı Galaxy Note 4'te de kullandı. Peki Galaxy S5'e göre değişen bi şey var mı? Dilerseniz bunu yaptığımız test ile değerlendirelim.

Samsung'un bu noktada daha iyi bir deneyimi kullanıcılarına sunması gerektiğini düşünmekteyiz. Umarız Samsung Galaxy S6'da yüzey taraması yerine alan taramasına geçiş yapabilir (TouchID ve Huawei Ascend Mate 7'de ki gibi). Lakin çevremde ki hiçbir Galaxy S5, Galaxy Note 4 ve Galaxy Alpha kullanıcısının bu özelliği kullanmadığını üzülerek görmekteyim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.