Galaxy Note 4'ün bilmeniz gereken 10 özelliği! - Page 1

2- Çıkarılabilir arka kapak ve hafıza kart desteği
Galaxy Note 4 metal çerçeveye sahip olsa da, deri görünümlü arka kapak hala plastik yapıda. Samsung’un da zaten uzun bir süre plastik arka kapak geleneğinden vazgeçeceğini zannetmiyoruz. Rahat bir çıkarılabilir yapı sunan arka kapağın altında yine aynı şekilde çıkarılabilir yapı sunan 3.220mAh kapasiteli pil bulunuyor. 32GB dahili depolamaya ek olarak Galaxy Note 4 128GB’ye kadar hafız kart desteği sunuyor.

Galaxy Note 4'ün bilmeniz gereken 10 özelliği! - Page 2

3- Optik görüntü sabitleme teknolojisi
Samsung nihayet üst düzey bir telefonun donanım özellikleri arasında optik görüntü sabitleme teknolojisine yer verdi. Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) özelliği sayesinde hareketin neden olduğu bulanık görüntülerin büyük ölçüde önüne geçiliyor.

OIS destekli 16MP Sony üretimi kamera aynı zamanda 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Galaxy Note 4'ün bilmeniz gereken 10 özelliği! - Page 3

4- Yazılım özelliğiyle büyük boyut sorununu halledebilirsiniz
Galaxy Note 4 5,7-inçlik ekranıyla büyük ekranlı telefonlar kategorisinde konumlandırılıyor. Telefon, Note 3’ten daha dar bir yapı sunuyor olsa da, rahat bir kullanım deneyimi için oldukça büyük ellere sahip olmanız gerekiyor. Neyse ki Samsung, Galaxy Note 3’te olduğu gibi tek elle çalıştırma modu özelliğini Galaxy Note 4’te de sürdürüyor. Ayarlar menüsünde “Tek Elle çalıştırma” alanı altında “tüm ekranın boyutunu azaltmak” seçeneğini işaretlediğinizde Galaxy Note 4’ü tek elle kullanım moduna getirebilirsiniz.

Galaxy Note 4'ün bilmeniz gereken 10 özelliği! - Page 4

5- Hızlı şarj özelliği
Akıllı telefonlarda şarj süresi önemli bir sorun olmayı sürdürüyor. Üreticiler pil sorununu yeni nesil cihazlarda yazılım ya da hızlı şarj özelliğiyle halletmeye çalışıyor. Ultra Güç Tasarruf moduna sahip Galaxy Note 4 aynı zamanda hızlı şarj özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Eğer 3.220 mAh kapasiteli pil günlük kullanım için yeterli değilse pek de üzülmenize gerek yok zira hızlı şarj özelliği sayesinde 30 dakika %50 pil doluluk seviyesine ulaşıyorsunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.