Mobil

Galaxy Note 5 hakkında yeni bilgiler geldi

Samsung Galaxy Note 5 hakkında yeni bilgiler geldi.Type-C port, UFS bellek ve daha büyük batarya!

Galaxy Note 5 hakkında yeni bilgiler geldi

Büyük akıllı telefon üreticileri yeni amiral gemisi modellerini tanıttı ve önümüzdeki sonbahar aylarının başında tanıtılacak olan Galaxy Note 5 ile iPhone 6S söylenti sezonu açıldı.

Samsung çalışanları tarafından yapılan kaynaklar dan sızdırılan bilgiler doğrultusunda Weibo tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Samsung Galaxy Note 5, USB 3.1 Type-C konnektörü ile gelecek. C tipi konnektör 100 W'a kadar güç dağıtımını destekleyebiliyor ve böylece telefon daha çabuk şarj olabiliyor.

Galaxy Note 5'te 4K ekranın olmayacağının belirtildiği raporda, aynı zamanda Samsung’un nir sonraki phablet modelinde UFS 3.0 flaş belleğin olacağı iddia edilmiş. UFS 2.0, standart eMMC 5.0/5.1 modeline göre okuma/yazma konusunda daha iyi ve bu testlerle kanıtlanmış.  Aşağıdaki tabloda sıralı yazma/okuma, rastgele yazma/okuma hızlarını görebilirsiniz.

1434034909_emmc-ufs-memory-710x262.jpg

İddiaya göre Quad HD Super AMOLED teknoloji ile 5.9 inç daha büyük ekran özelliğine sahip olacak olan Galaxy Note 5, yine selefine göre daha büyük olan 4100mAh pil ile gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.