Galaxy Note 5'ten kötü haber - Page 1

Bazı akıllı telefon kullanıcıları için güncelleme, diğer her şeyin üzerinde olabiliyor. Öyle ki sırf güncellemeleri daha önce alabilmek için yurt dışı çıkışlı telefonları tercih edenler bile oluyor. Eğer güncelleme sizin için de bu kadar önemliyse ve Galaxy Note serisiyle yakından ilgileniyorsanız, sizin için kötü bir haberimiz var demektir.

Galaxy Note 5'ten kötü haber - Page 2

Bildiğiniz gibi Samsung'un Note serisinin yeni modelini çıkarma tarihi Ekim ayıdır. Yeni Note modeli bazen Ekim'in başında bazen de bu ayın ortalarında tanıtılır ve satışa sunulur. Peki bu neden önemli?

Galaxy Note 5'ten kötü haber - Page 3

Hemen açıklayalım, Google Android'in yeni sürümü olan Android M'i Haziran ayı içerisinde tanıtacak. Ancak yeni sürümün kullanılabilir hale gelmesi ve tüm dünyaya servis edilmesi için Sonbaharın bekleneceği ifade ediliyor. Yani basit bir hesapla bile, Samsung'un yeni amiral gemisinin Android M ile satışa çıkamayacağı anlaşıyor.

Galaxy Note 5'ten kötü haber - Page 4

Ne Samsung'un telefon tarihini ileriye çekeceğini ne de Google'ın Android M'yi daha erken servis edeceğini düşünülmüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.