Mobil

Galaxy Note 6'da iPhone'da olmayan özellikler olacak

Samsung Galaxy Note 6 ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.


Samsung’un Galaxy S7’nin ardından phablet modeli Galaxy Note 6’yı da zamanından önce tanıtılacağı yönünde. Bu yüzden, Galaxy Note 6 hakkında yavaş yavaş bilgiler gelmeye başladı. Cihazın bazı yeni ilginç özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

Yeni gelen raporlara göre Galaxy Note 6, suya dayanıklılık sertifikası IP68 ve iris tarayıcı özellikleri ile gelecek.

İlginizi çekebilir>>>

Eğer Galaxy Note 6, Galaxy S7’de bulunan IP68 sertifikası ile gelirse, bir buçuk metre derinlikteki suyun altında 30 dakika kadar durabilecek. Bu özellik Galaxy Note 6’yı suya ve toza dayanıklı ilk phablet telefon yapacak.

1460120294_samsung-galaxy-note-6-iris-cam.png

Ayrıca GalaxyClub, Samsung’un Ar-Ge faaliyetleri için Hindistan'a bir 'iris cam' ithal ettiğini keşfetti. Ayrıntılar az olmasına rağmen, açıkça 'Samsung Mobile' etiketi görülebiliyor. Tabii ki, Galaxy Note 6 sözü geçmiyor ancak, bir sonraki amiral gemisi olarak bir iris tarayıcı özelliğinin ilk adayı.

Daha önce yapılan söylentilere göre Galaxy Note 6, 5.8 inç ekrana ve 6GB RAM özelliğine sahip olacak. Telefon Android’in son sürümü Android N ile çalışacak.

Tabii ki de bunlar söylentilerden ibaret ve kesin bilgiler telefon tanıtılınca belli olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.