Samsung'un yeni amirallerini bu hafta tanıtması beklenirken, bir sonraki Note ürünü, Galaxy Note 6 ile ilgili ilk sızıntılar ortaya çıktı bile. Sızıntıların arasında ise 6 GB RAM gibi çarpıcı bilgiler yer alıyor. Ve diğer yandan Note'un ekranı, yeni modelde biraz daha büyüyor...

Galaxy Note 6'ya ilişkin ilk sızıntılar arasında ekranın 5.8 inç boyutunda olacağı yer alıyor. Buna göre Note 4 ve Note 5 modellerin ekranlarının 5.7 inç olduğunu düşündüğümüzde, 0.1 inç de olsa bir büyüme söz konusu. Öte yandan panelde de farklılıklar var. Ekranda Slim RGB AMOLED panel kullanılacak.

Note 6'nın kasası ise geleneği sürdürecek; Note 4 ve 5'ten sonra daha ince bir kasayla karşımıza çıkacağı söyleniyor. Buraya kadar her şey yolunda, fakat sızıntılar arasında öyle bir bilgi bulunuyor ki, şu an için pek inandırıcı görünmüyor. Söylenene göre Galaxy Note 6, tam 6 GB RAM sahibi olacak. Şu an için en üst düzey modelde 4 GB RAM görüyoruz, 3 GB RAM'li modeller de oldukça yaygınlaşmışken Samsung böylesi bir hamle yapar mı, şimdilik kestirilmesi biraz güç. Bunu bekleyip göreceğiz...

Note 6'ya ilişkin diğer söylentiler ise, telefonun 64 ve 128 GB UFS 2.0 dahili hafızaya sahip olacağı, iki farklı işlemci sürümüyle piyasaya sunulacağı ve 12 megapiksellik Super OIS'e sahip arka kamerayla geleceği yönünde.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.