Mobil

Galaxy Note 7 bu sefer farklı bir sebepten ötürü patladı

Galaxy Note 7 şimdi de aşırı ısınmadan dolayı patladı.

Galaxy Note 7 bu sefer farklı bir sebepten ötürü patladı

Bataryasındaki sorundan ötürü birçok defa patlama haberiyle gündeme gelen Galaxy Note 7, neredeyse satışa sunulduğu tüm ülkelerde geri çağrıldı. Bataryasının başka bir firma tarafından üretilmiş olmasından ötürü akıllı telefonun geri çağrılmadığı tek ülke Çin'di. Samsung'un açıklamalarına göre bu ülkedeki cihazların bataryasını üreten firmanın üretimde hata yapmamış olmasından dolayı Çinli kullanıcıların akıllı telefonlarını kullanmasında hiçbir tehlike yoktu. Ancak bugün Galaxy Note 7'nin Çin'de de patladığının haberi geldi.

Samsung, bu olayın yaşanması üzerine patlayan cihazı inceledi. Yapılan incelemeler sonucunda cihazın bataryadan kaynaklı bir sorundan değil, aşırı ısınmadan dolayı patladığı anlaşıldı.

1474311598_samsung-galaxy-note-7-review-hero-green-1200-80.jpg

Galaxy Note 7 konusunda istediğini elde edemeyen Samsung, eğer bu akıllı telefonun Çin'deki modelinde de sorun olduğunu anlasaydı Galaxy Note 7'yi kalıcı olarak piyasadan geri çekebilir ve şimdiye kadar satışa sunduğu en pahalı akıllı telefon modelinden çok büyük miktarda zarar edebilirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.