Mobil

Galaxy Note 7 ile birlikte gelen 7 yeni özellik

İlk olarak Galaxy Note 7'de göreceğimiz, kullanışlı 7 özellik.

Galaxy Note 7 ile birlikte gelen 7 yeni özellik

19 Ağustos tarihinde birçok noktada satışa sunulacak olan Galaxy Note 7, Samsung'un bugüne kadar üretmiş olduğu en iyi telefonlardan birisi olarak görülüyor. Hemen hemen aynı arayüze sahip olmasına rağmen kullanıcılarına birçok yeni seçenek sunan akıllı telefon, Samsung'un arayüzünden şikayetçi olan kişilerin sayısını büyük oranda azaltacaktır.

İşte Galaxy Note 7 ile ilk defa karşılaşacağımız, kullanışlı ve yeni özelliklerden bazıları:

Yeni kamera uygulaması

1470415002_kamera.jpg

Senelerdir aynı kamera uygulamasını kullanan Samsung, Galaxy Note 7'de bazı değişiklikler yaptı ve akıllı telefonda yeni bir kamera uygulamasına yer verdi. Eski uygulamadan çok daha basit bir kullanım şekline sahip olan kamera uygulaması, modlar arasında geçişi son derece kolaylaştırdı.


Güç tasarruf modu

1470415025_galaxy-note-7-cool-things17.jpg

Samsung'un yenilenen güç tasarruf modu, akıllı telefonun ekran çözünürlüğünü gözle görülür şekilde düşürüyor ve güç kullanımını minimuma indiriyor. Orta seviye ve maksimum seviye olarak iki farklı düzeye sahip olan güç tasarruf modu, ekran çözünürlüğünün sırasıyla QHD'ye (1080p) ve HD'ye (720p) düşmesini sağlıyor.

1470415045_galaxy-note-7-cool-things18-1.jpg


S Pen büyüteç olarak kullanılabiliyor

1470415073_galaxy-note-7-cool-things130.jpg

Galaxy Note serisini farklı kılan aksesuar olan S Pen, su ve toz geçirmez olmasının yanı sıra Galaxy Note 7 ile birçok yeni özelliğe kavuştu. Bu özelliklerden birisi de S Pen'in büyüteç olarak kullanılabilmesi.


Pencere boyutlandırma

1470415109_galaxy-note-7-cool-things10.jpg

Akıllı telefon kullanıcılarının hayali olan pencere boyutlandırma ve aynı anda iki farklı pencere görüntüleyebilme, Galaxy Note 7'de S Pen ile kullanıcılara sunulan yeni özelliklerden birisi. Çoklu pencere özelliğini desteklemeyen uygulamaları bile boyutlandırabilen S Pen, Galaxy Note 7'de işlem yapmayı çok daha kolay kılıyor.


Mavi ışık filtresi

1470415162_galaxy-note-7-cool-things15.jpg

Google Play Store'dan edinebileceğiniz mavi ışık filtresi, Galaxy Note 7'nin arayüzünde mevcut. Uyku sorunu yaşayan ve gece geç saatlerde akıllı telefonunu kullanmak zorunda kalan kişilere yardımcı olabilecek bu özellik, akıllı telefonun pil kullanımını da yüksek oranda etkiliyor.


Eklentili internet tarayıcısı

1470415149_galaxy-note-7-cool-things19.jpg

Samsung'un yeni internet tarayıcısı, bilgisayarlarda olduğu gibi eklentilere sahip. Yükleyeceğiniz eklentiler ile özelleştirebileceğiniz bu tarayıcı, kişisel isteklerinize uygun hale getirilebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.