Mobil

Galaxy Note 7 kullanıcıları iPhone 7'ye geçecek!

Galaxy Note 7 kullanıcıları hangi telefonu kullanmalı? Samsung kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak Galaxy Note 7 veya benzeri telefon hangisi?

Galaxy Note 7 kullanıcıları iPhone 7'ye geçecek!

Samsung Galaxy Note 7’nin patlama sorunları nedeniyle üretiminin iptal olması ve satışlarının durdurulmasının ardından doğal olarak herkesin aklındaki soru şu; “Samsung kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak Galaxy Note 7 veya benzeri telefon hangisi?”.

Galaxy Note 7 kullanıcıları iPhone 7'ye geçecek!

Teknoloji sektöründe yapılan anketlerde LG V20 veya Google Pixel XL akıllı telefonların Galaxy Note 7 yerine kullanılabileceği sonuçları ortaya çıkmıştı. Ancak, ortalama tüketici piyasa analizi firması KGI 'ın analisti Ming-Chi Kuo, 5 ve 7 milyon arası Samsung kullanıcısının iPhone 7’ye geçeceğini tahmin ediyor.

1476782452_iphonevsnote-7.jpg

Analiste göre; iPhone 7’de bulunan etkileyici kamera ve iOS işletim siteminin, Samsung kullanıcılarının bu seçimi yapmasında etkisi büyük olacak. Eğer patlama sorunları olmasaydı Galaxy Note 7’nin ilk etapta 14 milyon adet satış yapması bekleniyordu. Tahminlere göre, bu siparişin yüzde 50 kadarı iPhone 7’ye kayacak.

iPhone 7 veya daha büyük olasılıkla iPhone 7 Plus'ın benzer fiyat noktası ile çift kamera özelliği bu yönlenmede etkili olacak.

Ancak iOS sevmeyen Android tutkunları LG V20 ve Google Pixel XL modellerini tercih edebilir. Bakalım Samsung yaptığı bu tarihi hata ile Apple’a ne kadar müşteri kaptıracak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.