Galaxy Note 7 özelliği Galaxy S7'ye geldi!

Samsung, Galaxy S7 için yayınladığı güncelleme ile Always On özelliğine yeni opsiyonlar ekledi. Galaxy S7 Always On Display güncellemesi ile gelen yenilikler haberimizde.

Galaxy Note 7 özelliği Galaxy S7'ye geldi!

Samsung, Galaxy Note 7 faciasını hızlı bir şekilde atlatmak için amiral gemisi unvanını taşıyan Galaxy S7'ye tutundu. Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerini ön plana çıkarak ve kampanyalar düzenleyen Samsung, cihazlarını yazılımsal açıdan da desteklemeye başladı.

Galaxy S7 modellerinde yer alan ekran her zaman açık (Always on display) özelliği, Note 7 modelinde daha farklı opsiyonlar sunuyordu. Samsung, dün yayınladığı güncelleme ile bu özellikleri Galaxy S7 modeline de getirdi. Always On Display (AOD) sürüm 1.4.02 ile gelen yenilikler S7 sahiplerini mutlu edeceğe benziyor.

Always On Display güncellemesi ile gelen yenilikler

Güncelleme ile always on display'de saat ve tarih bölümünde oynamalar yapabilir, görsel ekleyebilir, çalan müziğin detaylarını görebilir, S-View kılıf veya klavyeli kılıf ile always on display'i kullanabilirsiniz.

Always on Display güncellemesi ile ayrıca bataryada da iyileştirmeler yapıldı. AOD artık her saat %1'in altında bataryaya etki edecek. Güncelleme ile AOD'un artık bataryayı neredeyse hiç tüketmeyeceğini söyleyebiliriz.

1476683367_galaxy-s7.jpg