Mobil

Galaxy Note 7'nin yeniden satışa sunulma tarihi belli oldu

Galaxy Note 7, 28 Ekim tarihinde Avrupa'da satışa sunulabilir.

Galaxy Note 7'nin yeniden satışa sunulma tarihi belli oldu

Samsung'un bataryasındaki sorundan ötürü geri çağırdığı Galaxy Note 7, Avrupa pazarına açılamadan satışları durduruldu. 2 Eylül tarihinde satışa sunulacak olan akıllı telefon, aynı gün geri toplanmaya başladı. Bundan ötürü akıllı telefonu kullanma şansına sadece ön sipariş veren kullanıcılar erişebildi.

Samsung bugün yapılan basın toplantısında Galaxy Note 7'nin ne zaman yeniden Avrupa pazarına döneceğini açıkladı. Güney Koreli şirket, 28 Ekim tarihinde akıllı telefonu satışa sunmayı planladıklarını açıkladı ancak bu tarihin değişebileceğinin de altını çizdi. Yapılan basın açıklamasında şirketin önceliğinin bataryasında sorun olan Galaxy Note 7'leri değiştirmek olduğu, bu nedenle cihazın satışa sunulma tarihinin ileri tarihlere taşınabileceği belirtildi.

1475012204_galaxy-note-7-meger-cok-satiyormus.jpg

Samsung, Amerika ve Güney Kore'deki Galaxy Note 7'lerin %60'ını değiştirdiklerini açıkladı. Birkaç gün içerisinde %10 yükselen bu oranın 1 ay içerisinde %90'ı aşabilme ihtimali yüksek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.