Mobil

Galaxy Note 9 Android Pie için hazır

Samsung'un en yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 9, son Anrdoid Pie Beta sürümünü de aldı. Bir sonraki adım ise resmi Android Pie sürümü olacak.

Galaxy Note 9 Android Pie için hazır

Android işletim sisteminin en güncel sürümü olan Android 9.0 Pie, birçok telefona gelmeye başladı. Birçok üretici ise nihai sürüm öncesinde Beta testleriyle telefonların olası sorunlarının önüne geçmeye çalışıyor. Bu üreticilerden biri olan Samsung da Android 9.0 Pie için çalışmalara geçtiğimiz aylarda başlamıştı.

Galaxy Note 9 Android Pie için hazır

Gelen haberlere göre Samsung, Galaxy Note 9 için muhtemelen son Beta sürümünü yayınladı. Şimdilik sadece ABD ve Hindistan'daki kullanıcıların indirebileceği sürümün önümüzdeki günlerde markanın yeni nesil arayüzü One UI Beta programının açık olduğu ülkelere de gelmesi bekleniyor.

Yaklaşık 330 MB büyüklüğündeki güncelleme Android 9.0 Pie'ı temel alıyor. Hindistan'da N960FXXU2ZRLR, ABD'de ise N960U1UEUZRLL sürümüyle gelen güncelleme, Hindistan için 1 Ocak 2019 güvenlik yamasını getiriyor. ABD'de ise güvenlik güncelleme seviyesi 1 Aralık 2018'de kalıyor.

Ancak daha önceki güncellemelerde bazı sorunlar kullanıcılar tarafından rapor edilmişti. Bu güncelleme ise Samsung Notes uygulamasının kilitlenmesine, ön-arka kameralar arasındaki geçişin yavaşlamasına ve bazı sorunlara çözüm oluyor. Samsung daha önce Android 9.0 Pie güncellemesini Ocak ayından itibaren vereceğini duyurmuştu. Bu yüzden Beta sürümün nihai sürümden önce son güncelleme olduğu düşünülüyor.

Daha önce test merkezimize gelen Samsung Galaxy Note 9'un kamera özelliklerini merak ediyorsanız aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz: 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.