Mobil

Galaxy Note Edge Android 5.1 güncellemesine kavuştu

Samsung telefonlarına güncelleme vermeye devam ediyor. Sırada Galaxy Note Edge var...

Galaxy Note Edge Android 5.1 güncellemesine kavuştu

Android ekosisteminde güncelleme oldukça yavaş işleyen bir süreçtir. Amiral gemisi bir telefonda alsanız güncelleme için beklemeniz gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Android 5.0 ve 5.1 güncellemesinin Android ekosistemi içinde %10 civarında kullanılabilir olması ise durumu rakamsal olarak ortaya koymaktadır.

Samsung, telefonlarına güncelleme verebilmek için yoğun mesai harcayan üreticilerin başında gelmektedir. Güncellemenin tüm ülkelerde tüm GSM Operatörleri ile stabil çalışması ise bu işin en önemli sürecidir. Birçok kişi (buna açıkçası bir süre önceye kadar bende) güncellemeninin üreticilerin fabrikasında bir PC üzerinde yapıldığını düşünüyor ama durum pekte böyle değil. Her ülke kendi güncellemesinden sorumlu ve hataların düzeltilmesi ise yine genel merkez tarafından yapılyor ve güncellemelerin en mükemmel şeklide bizlere ulaştırılması zaman alıyor. 

1436864096_maxresdefault.jpg

Bu bağlamda Amerika'da Sprint GSM Operatörü sattığı Galaxy Note Edge modellerine Android 5.1 güncellemesini dağıtmaya başladı. Kısa bir süre içinde de güncellemenin tüm dünyada yayınlanması bekleniyor. Avrupa güncellemesi dağıtıldığı zaman güncellemeyi sizlerle paylaşıp nasıl yapacağınızı da detaylı olarak aktaracağız.

Bizi takip etmeye devam edin...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.