Mobil

Galaxy Note Edge ülkemizde satışa çıkıyor

Samsung bu yılın dikkat çeken telefonu Galaxy Note Edge'i ülkemiz kullanıcılarıyla buluşturuyor.


Galaxy Note 4’le birlikte tanıtılan ve sahip olduğu kavisli ekran teknolojisi sayesinde 2014’ün dikkat çeken akıllı telefonlarından biri olmayı başaran Galaxy Note Edge ülkemiz kullanıcılarıyla buluşuyor. Samsung Türkiye’den yapılan açıklamaya göre Galaxy Note Edge 22 Aralık itibariyle 2.799 liralık fiyatıyla ülkemizde satışa çıkacak. Galaxy Note Edge’nin dünya piyasalarındaki fiyatı, cihazın bu denli yüksek bir fiyatla ülkemize giriş yapacağını zaten göstermişti. 

Galaxy Note Edge’in sahip olduğu esnek yapıdaki OLED panel için Samsung henüz istenilen hacimli üretime ulaşabilmiş değil. Dolayısıyla telefonun dünya piyasalarına giriş şu an için sınırlı sayıda olacak.

Galaxy Note Edge donanım özellikleri itibariyle Galaxy Note 4’ün neredeyse aynısı. Galaxy Note 4’ün tüm S-Pen işlevlerini barındıran üst düzey akıllı telefonda 2.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemcisini görüyoruz. Ülkemizde satışta olan Galaxy Note 4’te Exynos 5433 işlemcisi bulunuyor.

Galaxy Note Edge’in en dikkat çeken özelliği kuşkusuz sağa doğru kıvrım yapan kavisli ekranı. 0.2-inçlik söz konusu ekranda kullanıma ilişkin birçok bildirim, hava durumu bilgisi, uygulama atama ve fitness takibi gibi içerikler kontrol altına alınabiliyor. 

Galaxy Note Edge'in fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.