Mobil

Galaxy Note II için Android 4.4 test ediliyor

Test kriterinde ortaya çıkan belge güncelleme dağıtımının önümüzdeki haftalarda başlayabileceğini gösteriyor.


Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir belge Samsung ürün portföyünde yer alan cihazların Android 4.4 KitKat güncelleme planlamasını ortaya koymuştu. Söz konusu belgede yer alan telefonlardan biri de 2012 yılına damga vuran ve 30 milyon üzerinde satış işlemi gerçekleştiren Galaxy Note II oldu.

Samsung'un 2GB RAM'e sahip dev ekranlı akıllı telefonu için Android 4.4 güncellemesinin nisan-mayıs döneminde başlaması bekleniyor. Bun yönde ilk çalışmaların yapıldığı GFXBench kriter testinde ortaya çıktı. GFXBench testinde ortaya çıkan Galaxy Note II her ne kadar Güney Kore versiyonu olsa da, dağıtımın eş zamanlı olarak uluslararası arenada başlaması bekleniyor.

1395645378_samsunggalaxynote2kitkatgfxbench.png

Samsung cihazlar için son yıllarda resmi güncelleme öncesi test aşamasında yayınlanan birçok yazılıma şahit olduk. Galaxy Note II için de Android 4.4 KitKat güncellemesinde test sürecinin başlamış olmasıyla kısa süre içerisinde geliştiriciler tarafından sızdırılacak yazılımlar da ortaya çıkabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.