Galaxy Note III'ün iki farklı versiyonu hangi ülkelerde satışa sunulacak?

Ülkemizde beklendiği gibi Exynos 5 octa işlemcili model satışa sunulacak.

Galaxy Note III'ün iki farklı versiyonu hangi ülkelerde satışa sunulacak?

Samsung, Galaxy S4 modelinde olduğu gibi Galaxy Note III’te de iki farklı işlemciye yer verecek. Uluslararası versiyonda yeni nesil Exynos 5 octa işlemcisinin yer alması beklenirken, LTE destekli ülkelerde ise Snapdragon 800’e yer verilecek. Galaxy Note III cephesinde yaşanan önemli gelişmeleri uzun bir süredir aktaran SamMobile, şimdi de telefonun hangi ülkede hangi versiyonla satışa sunulacağını açıkladı.

Türkiye’nin de dahil olduğu LTE desteğinden yoksun ülkelerde N9000 modeli satışa sunulacak ve modelde 4+4 çekirdek yapısına sahip Exynos 5420 ve Mali-T628 grafik işlemcisine yer verilecek. LTE destekli ülkelerde ise 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisine ve Adreno 330 grafik birimine yer verilecek. Her iki modelde de 3GB RAM’in yer alacağı bildiriliyor.

Samsung ayrıca Çin’e özel çift SIM kartlı N9002 adlı farklı bir model satışa sunacak. 4 Eylül’de tanıtılacak telefona dair detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. Ülkelerin yer aldığı listeye aşağıdan göz atabilirsiniz.

Listenin tamamına ise kaynak linkten göz atabilirsiniz. 

1376561210_adsiz.png