Mobil

Galaxy S 2 ve S 3'ünüzde telefon görüşmelerinizi kaydedin!

Telefonda konuştuklarınızı artık unutmayacaksınız.


Ne zaman biriyle telefon konuştuğunuzda konuşmanın ardından bazı şeyleri unuttuğunuzu fark ettiniz? Telefon görüşmelerini kaydetmek Galaxy S2 ya da S3 için kutudan çıkan bir özellik değil. Bu özelliğin bulunmaması için iyi sebepleri de bulunuyor fakat bunu gerçekleştirmeniz mümkün.

Galaxy S3 ve S2 ICS işletim sistemiyle çalışmaktadır. Fakat bazı telefonlar rootlanarak Android'in son işletim sistemiyle çalışabilmektedir. Sizin için tavsiye edeceğimiz bu uygulama, Total Recorder, uygulaması 3 adımdan oluşuyor fakat ICS işletim sistemini desteklemiyor. Yani bu özellik sadece root işleminden geçirilmiş cihazlar için kullanılabiliyor.

Eğer telefonunuzu rootlamak istemiyorsanız ve ICS işletim sisteminden memnunsanız, vRecorder uygulaması sizin için daha iyi olacaktır fakat Total Recorder kadar kaliteli kayıt sağlamaz. Yine de kullanımı kolaydır. En iyi yanlarından biri de bu uygulama ücretsizdir.

ROM versiyonlar için kaliteli bir kayıt uygulaması istiyorsanız işte 3 adım.


1. Yasal işlemler

Öncelikle bulunduğunuz ülkeye göre değişiklik gösteren bu durum önemli bir aşamadır. Bulunduğunuz ülkede karşıdaki insanların telefon konuşmalarının kaydedilmesinin yasal olup olmadığından emin olun.

2. Total Recorder uygulamasını indirin

Google Play Store'dan Total Recorder app for Galaxy S 2 ve S 3 isimli uygulamayı indirin. Bu uygulamanın fiyatı olarak yayınlanmıştır fakat 14 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunmaktadır. Bu sürüm iyi bir başlangıç olabilir. Bu noktada diğer alternatif seçeneklerin bulunduğunu tekrar belirtmekte fayda var.

3. Kayıt!

İlk olarak uygulama ekranının renkleri çok iç açıcı değil bu nedenle değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Daha sonra ayarlar bölümünden bu uygulamayı nasıl kullanacağınızla ilgili bilgilere göz atabilirsiniz.

Gelen aramaları mı kaydetmek istiyorsunuz? Yapılan aramalar? Tüm aramalar? Bu seçimlerde telefonunuzun hafızasını da göz önünde bulundurmakta fayda var. Daha sonra da kayıt için küçük bir testle kayda başlayabilirsiniz.

1345706372_how-to-record-calls-galaxy-s2-recording.jpg
Yorumlar
Misafir
ben burdan gelen konuşmaları kaydetmek istiyorum. nasıl yaparım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.