Mobil

Galaxy S 3'te açık bulundu!

Galaxy S 3'ünüz tehlikede!

Galaxy S 3'te açık bulundu!

Samsung'un Galaxy S 3 ya da Note 2 cihazlarının Exynos çipiyle çalıştığını biliyoruz. Bu Exynos işlemci kullanılan cihazlarda XDA forum geliştiricileri tarafından açık bulundu. XDA forum geliştiricilerine göre cihazlar PC'ye bağlanmadan root'lanabiliyor.

Bu demek oluyor ki PC'ye bağlamadan root alabilen cihazlar her türlü tehlikelere de açık oluyor. Xda forumda Alephzain adlı kullanıcı tarafından keşfedilen durum Samsung'un amiral gemileri için korkunç bir tehlike arz ediyor. Bu tehlikeler arasında RAM dökümü alma ya da Kernel kodu enjeksiyonu da bulunuyor.

1355754267_galaxy-s3-pentile.jpg

Açığın Galaxy S2, S3 ve Note 2'yi de etkilediği onaylanmış durumda. Exynos işlemci taşıyan bir çok telefon için de aynı durum geçerli. Exynos 5 çipiyle gelen Nexus 5'te açık bulunmuyor.

Samsung açık hakkında bilgilendirildi ancak öyle görünüyor ki açıklama yaparak insanları telaşlandırmak istemiyor. Sadece bir APK dosyası yüklenerek açık kapatılabiliyor.

Yorumlar
akp
akparti
Cevapla
Xda-developers e girecen s3 konusunda mevcut bu haberin icerigi.
Cevapla
Misafir
cihazını rootlamak isteyenler için bu büyük bir fırsat. s2 S3 note 2 kullananlar cihazlarını root yapmak bu kadar kolay olmamıştı. xda-developers sitesinden küçük bir programla odine gerek kalmadan rootlama imkanı, hemde güvenlik açığını kapatarak.
Cevapla
Misafir
o akp dosyasi ne?
Cevapla
mete alp bahadir
o apk dosyasını yukluyon cihaza hemen root yapiyo note 2 de calisiyo
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.