Mobil

Galaxy S III çıkmadan S Voice uygulaması internete sızdı!

Samsung’un Apple’ın Siri’sine karşı rakip olarak çıkaracağı S Voice uygulaması daha tanıtılmadan internete sızdı.


Siri, iPhone 4S ile birlikte tanıdığımız kişisel bir asistan uygulaması. Siri'nin sesli komutları algılayabilme ve sorulan sorulara yanıt verebilme özelliği büyük ilgi görmüştü. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde sizlere Siri'nin en iyi akıllı telefon hangisi sorusuna verdiği yanıtın Nokia olduğu haberini duyurmuştuk.

Ne kadar komutları doğru algılayamayıp, İngilizcenin farklı şivelerinde sorun yaşasa ve sorulan sorulara alakasız yanıtlar verdiği için eleştirilere uğrasa da Siri, bu alanda gelecekte yapılacak uygulamalar için bir ilk ve öncülük taşıyor.

1337596490_voice1.jpg

Samsung  Galaxy S3'ü bu ay sonunda satışa sunacak ve yeni akıllı telefonun da aynı iPhone 4S'teki Siri gibi bir kişisel asistan uygulamasına sahip olacağını herkes tarafından biliniyor. Samsung'un S Voice adlı bu uygulamasının nasıl bir performans sunacağı merakla bekleniyordu. Ancak yeni gelen haberlere göre uygulama Galaxy Nexus ile denenmiş. Bu konudaki haberler forum sitelerinde dolaşmaya başladı.

1337596791_s-voice.jpg

Mobil uygulama geliştiricilerinin sitesi olan xda-developers.com da  S Voice uygulamasının nasıl kurulacağı ayrıntıları ile açıklandı. Bu haberlere bakılırsa Galaxy S3 dışında Android 4.0 Ice Cream Sandwich yüklü tüm telefonlarda S Voice kullanılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.