Mobil

Galaxy S IV-Xperia Z ve Galaxy S III ekran karşılaştırması

Yeni piksel dizilimi görüntüleme noktasında başarılı sonuçlara imza atıyor.

Galaxy S IV-Xperia Z ve Galaxy S III ekran karşılaştırması

Samsung Galaxy S IV’te yer alacak alacak ekran henüz netleşmiş değil. AMOLED yerine enerji verimliği noktasında daha iyi sonuçlar verdiği iddia edilen PHOLED’in kullanılacağı iddia edilirken bu noktada henüz netleşen bir detay yok.

Ekran türü henüz netleşmedi ancak daha önce bildirildiği gibi Samsung’un yeni nesil akıllı telefonunda farklı bir alt piksel dizilimi kullanacak. Samsung ucuz ve konvansiyonel Fine Metal Mask (FMM) teknolojisi sayesinde Lazer Bağlı Termal Görüntüleme (Liti) üretim sürecinde önemli derecede gelişme kaydederek inç başına düşen piksel miktarını 440 seviyelerine çıkardı. İlk olarak yeni amiral gemisi Galaxy S IV’te görücüye çıkacak ekranda standartların dışında bir piksel dizilimi kullanıldığı bildiriliyor. Altıgen ya da baklava dizilimi olarak adlandırılan bu yöntem sayesinde daha yoğun ppi değere ulaşılırken; söz konusu panelden ilk görüntüler geldi.

Aşağıdaki görsellerde Galaxy S III, Galaxy S IV ve Xperia Z arasındaki görüntü karşılaştırmalarına aşağıdan göz atabilirsiniz.
1363283144_1.jpg1363283155_2.jpg1363283162_3.jpg1363283169_4.jpg1363283367_5.png1363283383_6.png

Yorumlar
Misafir
Bu muydu yani günlerdir hatta haftalardir bekledigimiz S4????? Hahahahaha, valla herkesle dalga gecti Samsung, iyiki varsin SONY!
Cevapla
misafir
xperia z tokatlamiş.. s4 değil abisi s5 gelsin
Cevapla
Misafir
xperia z s4 den bile daha iyi bi ekrana sahıp pixel dizilişinden belli ...
Cevapla
emre Xperia
doğru düzgün karşılaştırın bunun ne olduğunu herkes anlamazki tırtlanbu xperia z ezmiş.
Cevapla
Misafir
z ezmiş mi? dikkatli bakarsan s3 bile daha iyi z den
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.