Galaxy S serisi iPhone'a göre daha basit ve kolay!

Ankete katılan kişiler Galaxy S serisi telefonları kullanım açısında daha basit, sade ve kolay buldu.

Galaxy S serisi iPhone'a göre daha basit ve kolay!

Samsungve Apple arasında sıkı bir rekabetin yaşandığı mobil dünyasında Galaxy S4 ve iPhone 5S  rekabetin boyutu farklı bir noktaya taşıyacak. Zira bakıldığın Samsung, Galaxy S serisinin her yeni üyesinde iPhone’u ciddi anlamda zorluyor (En fazla satılan telefon noktasında).

iPhone kullanıcıların modeli tercih etmesindeki temel etken iOS işletim sisteminin sadeliği ve kullanım kolaylığına dayandırılmakta. Galaxy S serisinde ise Android işletim sisteminin yer alması kullanıcıların telefonu satın almasındaki temel etkenlerin başında geliyor. Tabi işin içine donanım ve Samsung’un sunmuş olduğu yazılımsal desteklerde katılabilir.

Android ve iOS kıyaslanmasında zaten yukarıda bahsettiğimiz iOS’un sadeliği, Android’in ise özelleştirilebilir yapısı ön plana çıkarılmakta.
1365659007_galaxys4vsiphone5.png

Marka danışmanlığı hizmeti veren Siegel+Gale tarafından 400 kişiyle yapılan anket sonuçlarına bakıldığında kullanıcıların büyük bölümü Galaxy S serisinin kullanılabilirlik noktasında daha basit buluyor. Telefonlar için oluşturulan özel aksesuarlar ve söz konusu aksesuarlarla uyum, ayrıca dosya transferi ve paylaşımı noktasında Galaxy S serisi telefonlar daha kolay kullanım sunmakta.

Galaxy S serisi yapılan ankette her ne kadar daha basit bir kullanım deneyimi sunuyor olsa da markalar açısında bir sıralama yapıldığında Siegel+Gale listesinde Apple 5. sırada, Samsung ise 14. sırada yer almakta. Google ise tüm şirketleri arasında liderlik koltuğunda yer alıyor.

Peki bir telefon alırken sadelik ya da kullanım kolaylığı sizin kararınızı etkiler mi? Kişisel kanaatim bir yere kadar etkiler ancak telefonda sunulan yazılım ve donanım desteği, ayrıca büyük bir sorun teşkil eden pil gücü ve aksesuar temini de karar aşamasında etkin rol oynamakta. Sizin bu noktada düşünceleriniz nedir?