Mobil

Galaxy S10 5G satışa sunuldu!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, pazarı canlandırmak amacı ile tasarladığı sürpriz modeli Galaxy S10 5G modelini kendi ülkesinde piyasa sürdü. Detaylar haberimizde.

Galaxy S10 5G satışa sunuldu!

Samsung'un geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde duyurduğu telefon modeli Galaxy S10 5G, Güney Kore'de satışa sunuldu. Bilindiği üzere Güney Kore, Dünyanın ilk 5G telefon alt yapısı hazır olan ülke.

Galaxy S10 5G satışa sunuldu!

Dün, Dünya'da ilk olarak 5G hizmetini sunabilmek için ABD ile Güney Kore adeta bir yarış halindeydi. Birkaç saat fark ile ABD'den önce 5G hizmetini sunmayı başaran Güney Kore'den saatler sonra ABD'li Verizon firması Chicago ve Minneapolis'te 5G hizmeti vermeye başladığını duyurdu. 

Daha önceki haberimizde de siz değerli okuyucularımız ile paylaştığımız gibi, Samsung'un Galaxy S10 5G modeli dün satışa sunuldu. Galaxy S10 5G'nin 256 gigabaytlık modeli 1,39 milyon wondan (~6 bin 900 TL) satışa çıkarıldı. Yeni modelin 512 gigabaytlık versiyonu ise iç pazarda 1,55 milyon wona (~ 8 bin TL) vitrinlerde yerini alacak.

Galaxy S10 5G satışa sunuldu! - Resim : 1

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Samsung'un Galaxy S10 5G modeli için, Güney Kore'de mobil hizmeti veren SK Telecom Co, KT Corp. ve LG Uplus Corp. şirketleri şimdiden resmi kayıtlara başladı bile. Güney Kore, şirketlerin 5G'yi seçilmiş bir grup müşteri için çalıştırmasıyla, dünyada ticari 5G hizmetini sunan ilk ülke olma ünvanına sahip oldu.

Ayrıca hem 4G hem de 5G'yi destekleyen yeni akıllı telefon modellerinin kullanıcıları, diğer kullanıcılara göre daha yüksek abonelik ücreti ödeyeceklerini de belirtelim.

Galaxy S10 5G satışa sunuldu! - Resim : 2

5G'yi kullanan ülkelerin medya, eğitim, sanal gerçeklik uygulamaları, sürücüsüz araç teknolojileri, gibi birçok alanda büyük sıçramalar yapacağı öngörülüyor, bu nedenle 5G'nin önemi tahmin edilenden çok daha büyük. İlerleyen zamanlarda zaten bunu hep birlikte göreceğiz. Gelişmeler yaşandıkça siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Sezai
Teşekkürlerimi sunarım kolay gelsin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.