Mobil

Galaxy S10'da ahize olmayabilir

Samsung'un halen geliştirmekte olduğu yein amiral gemisi Galaxy S10'da ahize yer almayabileceği iddia edildi.


Samsung'un amiral gemisi modeli Galaxy S10 önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek. Halen geliştirme aşamasında olan telefonun Sound on Display adı verilen yeni bir teknoloji sayesinde ahize kullanmayacağı iddia ediliyor.

Galaxy S10'da ahize olmayabilir

Bu yeni teknoloji ekranın tamamının ses verecek şekilde tasarlanmasını sağlıyor. Yani ekran bir nevi hoparlör görevi görüyor. Samsung'un halen geliştirmekte olduğu bu teknoloji sayesinde telefon görüşmeleri yapmak için ekranda ahize yani hoparlör bulunmasına gerek kalmıyor. Bu da ekran gövde oranı yüksek bir telefonun üretilmesine katkıda bulunacak önemli bir etken.

Samsung Sound on Display nedir?

Bu teknoloji ekranın yüzeyini ses iletmek için kullanıyor. Daha önce Xiaomi Mi Mix ve Vivo Nex S gibi modellerde de kullanılan bu teknolojide ekranda piezoelektrik bir hoparlör yer alıyor. Bu hoparlör ses titreşimlerini doğrudan kulağa aktarıyor. Bu sayede telefon ekranında ahize için yer ayırmaya gerek kalmıyor. İddialar doğruysa Samsung bu teknolojiyi Galaxy S10 modelinde de hayata geçirecek. Ayrıca yine bazı iddialara göre Sound on Display teknolojisi sadece telefonlarda değil markanın televizyonlarında da kullanılacak.

Üç farklı S10 modeli gelebilir

Öte yandan telefonla ilgili bugüne kadar çıkan iddialara göre Galaxy S10, Lite, S10 ve S10+ olmak üzere üç farklı modelle karşımıza çıkacak. Telefonun ön yüzünde kamera yuvası delik şeklinde olacak ve bu sayede ekran gövde oranı daha büyük telefonlar üretilebilecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.