Mobil

Galaxy S2 ve S3 kullanıcılarına müjde!

Samsung'un Galaxy serilerinden birini kullanıyorsanız siz de bu bomba sürprizle karşılaşacaksınız demektir!


Dünyanın en iyi mobil telefonlarını üreten Samsung, büyük sürprizlerle kullanıcılarını sevidnirmeye devam ediyor. Mobil dünyada yapılan son analizlere göre Samsung'un son iki amiral gemisi Galaxy S3 ve Galaxy S2 için yepyeni bir güncelleştirme yolda.

Güncelleştirme deyince aklımıza gelen ilk isim tabiki Jelly Bean oluyor. Analiz firmalarının sunduğu rapor ve iddialara göre dünyanın en iyi telefonu Galaxy S3 için Jelly Bean Android 4.1 güncellemesi 2012'nin üçüncü çeyreğinin bitiminde veya dördüncü çeyreğin başlangıcında gelecek. Bu da yaklaşık olarak önümüzde 1 2 ay içerisinde güncellemenin Galaxy S3'lerdeki yerini alacağı gerçeğini ortaya çıkarıyor. Bu konuda hemen yorum yapacak olursak, Galaxy S3'e yeni henüz güncelleme geleli çok olmadı, Samsung'un bu konuda acele davranıp Android 4.1'e bu kadar kısa bir süre içerisinde geçeceğine ihtimal vermiyoruz.

1344434140_20-jelly-bean.jpg
Hemen bir diğer amiral gemi Galaxy S2 için gelen müjdeye bakacak olursak, yine ilk sunulan raporlara göre Android 4.1 Jelly Bean testini başarılı bir şekilde geçtiği söylenen Galaxy S2 için kesin bir tarih olmasa da geleceği kesin gözle bakılıyor. Samsung Galaxy S2 için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin gelip gelmemesi hakkında kısa bir yorum yapacak olursak: S2'ye Avrupa'nın bazı noktalarında başlayan Android 4.0.4 güncellemesi daha henüz global bir şekilde tamamlanmamışken, güncelleme oturmamışken, Jelly Bean'un gelmesi şuan için  tamamen olanaksız gözüküyor.

1344434159_gsmarena001.jpg
Hatırlatmak gerekirse, Samsung'un bu iki cihazı da son derece iyi bir performans sunan,  1 GB gibi güçlü RAM'leriyle kullanım deneyimini arttıran çift ve dört çekirdekli yapısıyla akıcılıkta bir numara olarak bilinen iki değerli telefon. 8 Megapiksellik kameraları ile HD kayıt yapabiliyorlar. Güçlü GPU mimarileriyle sunduğu oyun performansı ise tartışılmaz noktada.

1344434548_665x300-copy-kopya.jpg
İki telefon için gelmesi beklenen Jelly Bean güncellemesini şüphesiz çok rahat bir şekilde kaldırabileceğini ve rahatlıkle üstesinden gelebileceğini belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.