Galaxy S20 ne kadar sattı? İşte yanıtı!

Galaxy S20 satışlarına dair ilk veriler açıklandı, ancak satış rakamları beklenenin gerisinde kalmış görünüyor.

Galaxy S20 ne kadar sattı? İşte yanıtı!

Yaklaşık iki hafta önce tanıtılan Galaxy S20 ailesine ait satış rakamları şimdilik beklentilerin gerisinde görünüyor. Detayları haberimizden hep birlikte değerlendirelim.

Galaxy S20 satışlarına dair ilk veriler geldi!

Bilindiği üzere Galaxy S20 ailesi tanıtılalı yaklaşık 2 hafta oldu. Modeller henüz ABD ve Avrupa pazarında resmi olarak raflarda yerini almış değil, ancak Galaxy S20 satışlarına dair ilk veriler Güney Kore pazarından geldi. Gelen verilere göre Samsung ilk gün 70,800 adet Galaxy S20 satışı gerçekleştirilmiş. Satış rakamlarına bakıldığında ise şu an için beklentilerin gerisinde kalmış olduğunu söyleyebiliriz, zira Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 satışları ile kıyaslandığımızda görünen ciddi satış farklılığı bu düşüncemizi doğrular nitelikte.

Galaxy S20 ne kadar sattı? İşte yanıtı! - Resim : 1

Aranızda hatırlayanlar var mı bilmiyorum, Galaxy S10 satışları geçtiğimiz yıl ilk 24 saat içinde 140 bini aşan satış rakamlarına ulaşmıştı. Bu satış rakamları, Galaxy S20 satış rakamlarının neredeyse iki katı kadar. Galaxy Note 10 satışları ise ilk satış gününde 220 binden fazla satış rakamlarına ulaşmıştı. Bu satış rakamları da, Galaxy Note 10 satış rakamlarının yaklaşık üç katı kadar.

Elbette bu satış rakamlarını Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 satışları ile kıyaslamak pek de adaletli sayılmaz. Çünkü Galaxy S20 satış rakamlarının şu an için sadece Güney Kore'ye ait olduğunu, bunun yanında ise Koronavirüs salgını sebebi ile birçok pazarda olduğu gibi akıllı telefon pazarında da satışları olumsuz etkileyerek düşük satış rakamlarına sebep olduğu biliniyor. Ayrıca modelin, teknoloji ve kalite anlamında radikal yeniliğe gitmesi sebebi ile belirlenen yüksek fiyat etiketinin de satış rakamlarını olumsuz anlamda etkilemiş olabileceğini söylemek yanlış olmaz.