Mobil

Galaxy S20 Ultra yeşil ekran hatası veriyor!

Samsung’un tepe modellerinden biri olan Galaxy S20 Ultra, yeni bir sıkıntı ile gündeme geldi. Bu seferki problem ise yeşil ekran sorunu!


Galaxy S20 ailesi ile tepe modellerinde farklı bir aşamaya geçen Samsung, donanımsal anlamda olduğu gibi fiyat olarak da çıtayı daha yükseğe koymuştu. Şu ana kadar istenilen satış rakamlarına ulaşamayan telefonlar, gerçekten çok güçlü olsalar da zaman zaman hataları ile de gündeme geliyorlar. Ancak bir akıllı telefon için yüksek sayılabilecek paralar ödeyerek bu cihazları satın alan kullanıcılar için ufak tefek sorunlar bile can sıkabiliyor!

Galaxy S20 Ultra’nın başı yeşil ekran sorunuyla dertte!

Samsung bilindiği üzere ABD’de Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon yonga setini kullanırken, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu diğer coğrafyalara kendi üretimi olan Exynos işlemcili modellerini dağıtıyor. Zaman zaman tepkilere neden olan bu politika, Snapdragon ve Exynos işlemcili telefonların arasında ortaya çıkan performans farkı nedeniyle ciddi manada eleştirilere konu oluyor. Ancak kendi üretimi olan Exynos işlemcilere güvenen şirket, şimdilik bu eleştirilere kulak asmıyor gibi görünüyor.

Ancak Samsung’un bu politikasını akamete uğratacak bir haber şu sıralarda dilden dile dolaşıyor. Öyle ki Galaxy S20 Ultra kullanıcıları, aldıkları bir güncellemenin ardından telefonun zaman zaman yeşil ekrana büründüğünü ifade ediyor. Bu durumun yalnızca Exynos işlemci kullanılan Galaxy S20 Ultra sahiplerinde gerçekleşiyor olması ise konuyu daha ilgi çekici kılıyor.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre ise endişeye mahal yok. Şirket açıklamasında, bu durumun yalnızca yazılımsal bir sıkıntı olduğunu, donanımsal bir problemin bulunmadığını belirtti. Böylelikle Exynos işlemci kaynaklı herhangi bir hatanın bulunmadığı da ifade edilmiş oldu.

Yorumlar
Smart
Samsung S20 yerine çok daha mantıklı ve performans olarak daha iyi bir alternatif olarak az bir süre sonra Oppo Find X2 var, Real Me var, Xiaomi Note 10 var. Snapdragon 865 kullanan bunca alternatif arasında ABD de satamadığı Exynos işlemcili telefonlarını illa bize satmak isteyen Samsung’u neden alayım ki...Kimse bana Exynos işlemciyi savunmasın bu arada. Lüzumsuz fanboyluğa gerek yok. İsteyen alsın.
Cevapla
Yasin tuna
Exynos işlemci Bi halta yaramaz
Mr.?
Sadece samsung mu android kullanıyo aq
Cevapla
aleyna baba
android fanboyları nerede?? kafalarınızı kuma mı gömdünüz???
Cevapla
Miboy
Burada, bunun tüm Android camiasıyla ne alakası var ki onu anlat biraz.
Okan
Biz android değil xioaminin torunlarıyız yeğen
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.