Galaxy S22 ile sevilen kamera özelliği kaldırabilir!

Samsung'un Galaxy S22 ailesi ile birlikte sevilen kamera özelliğini kaldıracağı söyleniyor. ToF sensörü yeni nesilde yalan olabilir.

Galaxy S22 ile sevilen kamera özelliği kaldırabilir!

Samsung'un önümüzdeki yıl Galaxy S22 ile birlikte Galaxy S akıllı telefon serisinden ToF sensörünü kaldıracağı ortaya çıktı. Güney Koreli firma sensörün yetersiz kullanıldığını fark ettikten sonra sensörü kaldırma kararı almış ve bundan yararlanan uygulamaların geliştirilmesini de teşvik etmekten vazgeçmişti.

Samsung, teknolojiyi ilk olarak 2019 yılında Galaxy S10 ile tanıttı. Sensörün birincil amacı, kamera ve AR uygulamaları gibi uygulamalara gelişmiş derinlik bilgisi sağlamaktı. Bununla birlikte, Samsung tanıttığından beri sensörü kullanan uygulamalar oldukça kısıtlıydı.

Samsung, kamera modülündeki ToF sensörünün olmamasına tüketicilerin olumsuz tepki vermediğini fark etti. Bu, kameranın ToF sensöründen gelen derinlik bilgisi olmadan da mükemmel bir şekilde çalışabilmesi Samsung'u sensörü gelecek yılın Galaxy akıllı telefonundan çıkarabileceklerine ikna etmiş gibi görünüyor.

Galaxy S22 ile sevilen kamera özelliği kaldırabilir! - Resim : 1

Samsung'un en büyük rakibi Apple, 3D algılama teknolojisini daha fazla cihazına getirmek için çabalıyor. iPhone 12 Pro ve iPad Pro modellerinde yer alan LiDAR sensörü, ToF'a göre kat ve kat daha gelişmiş olduğu için uygulama geliştiricileri tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu yüzden Apple'ın LiDAR'dan vazgeçmeyeceği aksine daha da geliştireceği söyleniyor.

Android tarafındaki ToF sensörü Samsung'un dediği gibi çok aktif olarak kullanılmıyor. Bu teknoloji gelişmediği gibi diğer Android telefonlardan da önümüzdeki yıllarda kaldırılabilir. 

Peki, siz ToF sensörü hakkında ne düşünüyorsunuz? Aktif olarak kullanıyor musunuz? ToF olmasa da olur mu?