Mobil

Galaxy S23 serisine ilişkin gelen şikayetler, Samsung’un canını sıkabilir

Akıllı telefon dünyasının en yeni ve en popüler isimlerinden biri olan Samsung Galaxy S23 modelleri, bazı sıkıntılar yüzünden Güney Koreli teknoloji devinin canını sıkabilir.

Galaxy S23 serisine ilişkin gelen şikayetler, Samsung’un canını sıkabilir

Samsung Galaxy S23 Ultra, 2023 yılındaki en yeni ve en pahalı Samsung telefonudur. Böyle bir telefona para ödediğinizde, büyük olasılıkla yüksek kalitede bir cihaz beklersiniz ancak bazı kullanıcılar için durum böyle olmadı.

Çeşitli sosyal medya platformlarında yapılan şikayetlere göre, telefon sahipleri cihazlarının alt sol veya sağ köşesinde deformasyon nedeniyle "kusurlu" olduğunu bildirdiler. Ancak durum, en azından Samsung'a göre, bir kusur değilmiş.

Aslında, Samsung'un bu konuda farkında olduğu ve 2022 yılında tam olarak bunun ne olduğunu ve üretim hatası olmadığını açıklayan bir sayfa yayınladığı ortaya çıktı. Samsung’un açıklamasında özetle şu ifadeler yer alıyordu:

Galaxy S23 serisine ilişkin gelen şikayetler, Samsung’un canını sıkabilir

“Ekran paneli, doğrudan ekran panelinin üzerine kaplanan yüzey temperlenmiş cam dahil birçok bileşen katmanından oluşur. Bu durum panelin yabancı cisimlerin veya sıvıların girmesini etkili bir şekilde önleyebilen suya dayanıklı / toza dayanıklı yapısal bir tasarıma sahip olması manasına gelir.

Tüm Samsung ürünleri sıkı dahili kalite kontrol testlerinden geçirilir. Ekran paneli, birden fazla bileşen (yüzey temperlenmiş cam, toz geçirmez, su geçirmez katmanlar...) içeren bir bileşen olarak tasarlanmıştır.

Güçlü ışık altında, ışığın kırılmasından sonra belirli açılarda çizgiler görülebilir. Bu normal bir olgudur ve ürünün işlevselliğini ve ömrünü etkilemez, lütfen kullanmaya devam edin.”

Açıkçası, bazı kullanıcılar, bir kusur gibi göründüğünden dolayı bunun Samsung'un açıklamasıyla tam olarak uyuşmadığını düşünüyorlar. Ancak şimdilik, bu sorunla ilgili Samsung'un tutumu bu şekilde görünüyor. Samsung'un bu sorunu yaşayanlar için geri ödeme veya değişim kabul edip etmediği bilinmiyor, ancak sorunun sizi rahatsız etmesi durumunda, değişim yapmayı deneyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.