Mobil

Galaxy S23 Ultra için yeni bir güncelleme düşünülüyor

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefon modellerinden oluşan Galaxy S23 için önümüzdeki günlerde yeni güncellemeler düşünülüyor.

Galaxy S23 Ultra için yeni bir güncelleme düşünülüyor

Şu anda pek çok marka arasında bir güncelleme yarışı söz konusu. Kısa süre önce Vivo üst segment modellerini yeni bir güncelleme ile donatmıştı. Şimdi ise aynı durum Güney Koreli rakibi için söz konusu.

Samsung, Galaxy S23 Ultra modeli ile birlikte piyasadaki en iyi kamera telefonlarından biri olmayı başardı. Ancak, şimdi marka, bir ipucuna göre, cihazın düşük ışıkta görüntüleme özelliklerini bir güncelleme ile geliştirmek istiyor. Galaxy S23, S23 Plus ve S23 Ultra için yayınlanan önemli bir kamera güncellemesi, otomatik odaklama algoritmasında değişiklikler getirerek daha hızlı fotoğraf çekimi sağlıyor. Ayrıca, galeri artık kullanıcılara fotoğrafları anında silme imkanı sunan yeni bir işlev içeriyor. Ek olarak, güncelleme ultra geniş kamera fotoğrafçılığını geliştirerek keskinliği artırıyor ve ultra geniş lensle düşük ışıkta çekim yaparken bir bildirim sunuyor.

Ice Universe adlı ünlü bir sızıntı kaynağı, Samsung'un Galaxy S23 Ultra'nın düşük ışık performansını artırmak için öncelikle bu cihaza odaklanacak bir başka güncelleme yayınlamayı planladığını iddia ediyor. Ancak, bu güncellemenin doğası ve yayın tarihi hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Güncellemelerin, bu ay beklenen Mayıs 2023 güvenlik yamasıyla birlikte ele alınması bekleniyor.

Galaxy S23 Ultra için yeni bir güncelleme düşünülüyor

Son zamanlarda aynı sızıntı kaynağı, Samsung'un Galaxy S23 Ultra kamerasında mevcut olan HDR sorununu ele almayı planladığını da paylaştı. Bu sorun, nesnelerin etrafında bir halo etkisi ve anormal kontur oluşturuyor. Kore şirketinin, düşük ışık performansını geliştirme ve HDR sorununu çözme iyileştirmelerini tek bir OTA güncellemesinde birleştirmeyi amaçladığını tahmin ediyoruz.

Galaxy S23 Ultra, arka taraftaki 200MP ana sensörü ile dikkat çekiyor. Cihazın etkileyici görüntüleme yetenekleri, kullanıcılar ve inceleyiciler tarafından övgüyle karşılandı. Samsung, yazılım güncellemeleriyle kameralarını daha da geliştirdi ve cihaz, ultra geniş kamera fotoğrafçılığı, keskinliği artıran geliştirilmiş ultra geniş lensle düşük ışıkta çekim ve anında silme özelliği gibi özelliklerle donatıldı. Güncellemelerin ne zaman yayınlanacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı, ancak Samsung kullanıcılarını bekleyişe teşvik etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.