Galaxy S23 Ultra kullanıcıları kızgın, güncelleme sonrası sorunlar bitmiyor

Samsung’un en güçlü akıllı telefonu konumunda olan Galaxy S23 Ultra’ya sahip olanlar, son güncellemeden sonra sıkıntı yaşamaya başladı.

Galaxy S23 Ultra kullanıcıları kızgın, güncelleme sonrası sorunlar bitmiyor

OneUI 6.1 güncellemesiyle, en son Galaxy S24 serisindeki birçok yapay zeka özelliği, Galaxy S23 serisine de sunuldu. Ancak bu güncellemeyle birlikte bazı hatalar da ortaya çıktı.

Galaxy S23 Ultra kullanıcıları, OneUI 6.1 güncellemesini yükledikten sonra kilit ekranı saat widget'ının yerleşiminin, stilinin ve yazı tipinin bir süre sonra sıfırlandığını bildirdi. Bu sorunun oldukça sık yaşandığı belirtiliyor. Samsung'dan konu hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

Galaxy S23 Ultra kullanıcıları kızgın, güncelleme sonrası sorunlar bitmiyor - Resim : 1

Galaxy S23 Ultra kullanıcıları kızgın, güncelleme sonrası sorunlar bitmiyor

Samsung Community forumunda, kilit ekranı bildirimleriyle ilgili başka bir sorun da gündeme geldi. Bildirime ilk kez aşağı doğru kaydırıldığında bildirim paneli açılıyor, ancak genişlemiyor. Bir kullanıcı, bu durumun saat/widget'in, bildirim paneli veya parmak izi alanıyla örtüşmesinden kaynaklandığını belirtti ve saat/widget'in konumunu değiştirmenin bu sorunu çözdüğünü söyledi.

Güncellemenin getirdiği özelliklere gelirsek, Galaxy S23 serisine Galaxy AI eklendi. Bu sayede cihazlar artık aramalarınızı canlı olarak çevirebiliyor. Telefon ayrıca yüz yüze görüşmelerinizi gerçek zamanlı olarak çeviren ‘Tercüman’ modunu da alıyor. Samsung Klavye, artık ton değişikliği yapma, yazım denetimi, önerilerde bulunma ve arkadaşlarınızın başka bir ülkeden mesajlarını çevirme seçeneklerini sunuyor.

Galeri uygulamasındaki yerleşik fotoğraf düzenleyici, herhangi bir görüntüdeki insanları ve nesneleri taşıyabilir, kaldırabilir ve yeniden boyutlandırabilir. Artık arka planı oluşturmak veya genişletmek için üretken dolgu kullanıyor. Samsung Notes ve Ses Kaydedici gibi sistem uygulamalarına da bazı diğer üretken yapay zeka özellikleri eklendi.