Galaxy S23 Ultra oldukça önemli bir başarı elde etti

Samsung’un mevcut amiral gemisi modeli Galaxy S23 Ultra, en iyi selfie kamerasına sahip telefonlardan biri olmayı başardı.

Galaxy S23 Ultra oldukça önemli bir başarı elde etti

Samsung'un en üst seviye akıllı telefon modeli olan Galaxy S23 Ultra, DxOMark değerlendirmesinden geçerek özçekim kameralarıyla en iyi 10 içerisine girmeyi başardı. Bu başarısı ile dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birinin amiral gemisi olarak adını duyurdu.

Galaxy S23 Ultra, DxOMark'ın özçekim kamera testinde 141 puan topladı. Bu puan, video ve fotoğraf olmak üzere iki farklı kategorideki performansına dayanıyor. Video performansında 145 puan alırken, fotoğraf çekimlerinde 139 puanla değerlendirildi. Şirketin belirttiğine göre, Galaxy S23 Ultra'nın özçekim kamerası, fotoğraf ve videolarında iyi bir pozlama ve geniş bir dinamik aralık sunuyor. Ancak düşük ışık koşullarında bazen düşük pozlama sorunlarıyla karşılaşıldığına dikkat çekildi. Ayrıca, düşük ışıkta ayrıntıların zaman zaman kaybolduğu ve fotoğraf modunda kontrastın yetersiz olduğu tespit edildi.

Galaxy S23 Ultra oldukça önemli bir başarı elde etti

DxOMark, bazı çekimlerde hayaletlenme, halkalanma ve renk kayması gibi sanatsal hataları da belirledi. Buna rağmen, cihaz, doğal ve parlak iç mekan aydınlatma koşullarında doğru beyaz dengesi ve doğal görünümlü ten tonları elde etme konusunda çeşitli övgüler topladı. Otomatik odaklama hızlı ve kesin bir şekilde çalıştı. Gürültü seviyeleri çoğu sahnede çok yüksek olmadı ve bokeh efekti doğru derinlik tahmini sağladı. Ayrıca, Samsung'un amira gemisi, etkili video sabitleme özelliğiyle de takdir topladı.

Sonuç olarak, Galaxy S23 Ultra, DxOMark'ın bugüne kadar değerlendirdiği tüm akıllı telefonlar arasında, özçekim kameraları için küresel sıralamada 9. sıraya yerleşti. Ultra Premium kategorisinde ise 8. sıradaki yerini aldı. Bu sonuçlar, Samsung'un çoğu senaryoda başarılı olan ve oldukça yetenekli bir özçekim kamerasına sahip bir akıllı telefonu piyasaya sürdüğünü gösteriyor.