Galaxy S24 Ultra'da Corning'in Gorilla Armor teknolojisi, çizilmelere karşı ek koruma sağlıyor

Samsung, Galaxy S24 Ultra modelinde kullanılan Corning'in Gorilla Armor teknolojisi ile ekranın çizilmelere ve yansımalara karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyor, kullanıcı deneyimini artırıyor.

Galaxy S24 Ultra'da Corning'in Gorilla Armor teknolojisi, çizilmelere karşı ek koruma sağlıyor

Samsung, geçtiğimiz gece en yeni amiral gemisi Galaxy S24 serisini tanıttı. Bu akıllı telefonlar, yapay zeka özellikleriyle dolu bir dizi gelişme sunuyor ve özellikle en üst model olan Galaxy S24 Ultra, dayanıklılığı artırmak için titanyum bir çerçeve ile donatılmış. Ayrıca, Corning de Gorilla Glass Armor'u duyurdu ve S24 Ultra, bu teknolojiyi kullanan ilk telefon oldu.

Samsung ve Corning, 50 yılı aşkın süredir endüstri ortakları. Gorilla Glass, birçok akıllı telefon markası tarafından cihazlarında kullanıldı. Yeni Gorilla Armor ile Corning, isimdeki 'Glass' ifadesinden vazgeçiyor ve Gorilla Glass Victus 2'nin yerini alıyor. Gorilla Armor, Samsung Galaxy S24 Ultra'nın üzerine kaplanmış durumda.

Galaxy S24 Ultra'da Corning'in Gorilla Armor teknolojisi, çizilmelere karşı ek koruma sağlıyor

Corning, Gorilla Armor'un farklı bir tür akıllı telefon kaplama malzemesi olduğunu belirtiyor. Panel, yüzde 25 oranında tüketim öncesi geri dönüştürülmüş içerikten oluşuyor. Samsung, S24 Ultra'daki Gorilla Armor'un dayanıklılık ve görsel netlik kombinasyonu sunduğunu iddia ediyor. Bu malzeme, akıllı telefonlardaki normal standart camdan oldukça farklı. Gorilla Armor, yansımaları yüzde 75 oranında azaltarak okunabilirliği artırıyor ve hemen hemen her ortamda ekran yansımalarını azaltmayı hedefliyor.

Dayanıklılık açısından, Corning laboratuvar testlerinde, Gorilla Armor alüminosilikat kaplama camlarına göre üstün sonuçlar gösterdi. Şirket, günlük aşınma nedeniyle oluşan mikro çizikleri izlemek için yeni bir Scratch Bot laboratuvar testi de geliştirdi. Gorilla Armor, önceki sürümlere kıyasla çiziklere karşı dört kata kadar daha iyi bir direnç sunuyor.

Titanyum çerçeve ve Gorilla Armor sayesinde Samsung Galaxy S24 Ultra, sağlam bir dayanıklılığa sahip. Önümüzdeki haftalarda cihazın dayanıklılık testlerini (özellikle JerryRigEverything'in yoğun işkence testi) bekleyebiliriz ki bu da Corning'in iddialarını doğrulamamıza yardımcı olacak.