Galaxy S25 serisi, Exynos 2500 ile sınırlı kalabilir

Galaxy S25 serisinin, tüm modellerinde yalnızca Exynos 2500 çipi kullanabileceği yönündeki söylentiler teknoloji dünyasında tartışma yaratıyor.

Galaxy S25 serisi, Exynos 2500 ile sınırlı kalabilir

Samsung'un Galaxy S serisinin gelecek nesli hakkında internet ortamında dolaşan dedikodular, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu dedikodulardan biri, 2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S25 serisinin, Samsung'un kendi üretimi olan Exynos 2500 yonga setine sahip olacağı yönünde. Ancak, bu iddia pek olası görünmüyor.

Bir duyumcuya göre, Galaxy S25 serisi, yalnızca Exynos yonga setlerini kullanabilirken, Galaxy Z serisinin Snapdragon yonga setlerine sadık kalacağı ve Galaxy A serisinin ise MediaTek ve Exynos yonga setleri arasında bir dağılım göstereceği söyleniyor. Ancak Samsung, Galaxy S24 serisinden itibaren amiral gemisi akıllı telefonlarında Snapdragon yonga setlerini kullanma konusunda Qualcomm ile çok yıllık bir anlaşma imzaladı. Bu, Samsung'un yakın zamanda piyasaya sürdüğü S serisi cihazlarda görülen özelleştirilmiş “Galaxy için” yonga setlerine yol açtı.

Galaxy S25 serisi, Exynos 2500 ile sınırlı kalabilir

Bu anlaşma göz önüne alındığında, Galaxy S ve Galaxy Z serilerinin birkaç nesil daha yüksek performanslı Snapdragon işlemcileri kullanması bekleniyor. Samsung'un Exynos 2400 yonga setinin erken performans testleri, Qualcomm'un rakibi ile başa baş gittiğini gösterse de, Galaxy S25 serisinin Snapdragon 8 Gen 4 yonga setine sahip modeller içermesi muhtemel görünüyor.

Hem Exynos 2500 hem de Snapdragon 8 Gen 4 yonga setleri henüz geliştirme aşamasında olduğu gibi, Galaxy S25 telefonları da aynı durumda. Bu nedenle, nihai ürün özellikleri hakkında kesin sonuçlara varmak için henüz çok erken. Bu bağlamda, teknoloji dünyasında her an her şey değişebilir ve kesin bilgiler ancak resmi duyurularla netleşir. Bu yüzden, henüz kesinleşmemiş bu tür haberlere temkinli yaklaşmak önem taşır.