Mobil

Galaxy S2'ye Android 4.4 KitKat nasıl yüklenir?

Samsung Galaxy S2'ye Android 4.4 KitKat yüklemek isteyenler buraya!

Galaxy S2'ye Android 4.4 KitKat nasıl yüklenir?

Bildiğiniz gibi Samsung, Galaxy S2’ye Android 4.4 KitKat güncellemesi yapmıyor. CyanegenMod Galaxy S2 için özel olarak hazırladığı Android’in son sürümü Android 4.4.2 KitKat yazılımını indirmeye sundu. Sizlere Android 4.4.2 KitKat’ı nasıl yükleyeceğinizi AndroidPIT sitesine göre anlatmaya çalışacağım. Aşağıda yükleme için yapmanız gereken talimatlara geçmeden önce, yaşanacak sıkıntılardan kendinizin sorumlu olduğunu ve herhangi bir sorunda cihazınızın garanti kapsamı dışında olduğunu hatırlatalım.

1391721305_galaxy-s2-cyanogenmod.jpg

İlk olarak cihazınızın şarjının dolu olmasına dikkat edin, en az yüzde 50 pil dolu olması gerekiyor. Daha sonra cihazınızın modelinden emin olmanız gerekiyor. Bu güncelleme GT-I9100 model numaralı Galaxy S2 akıllı telefonlar için uygundur.

1391721204_android-4-4-2-kitkat.jpg

Tüm verilerinizi yedekleyin. Cihazınızda kaybetmek istemediğiniz resim, müzik, dosya ve uygulama gibi verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın rootlu olması gerekiyor. Nasıl root edeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki dosyaları indirin:

Buradan Galaxy S2 I9100 için en son CM 11 Nightly ROM'unu indirin.

Ayrıca KitKat için Google uygulamaları paketi gapps-kk dosyasını indirin. Google Play Store ve diğer bazı Google uygulamaları için bu paket gerekli olacak.

Cihazınız rootlu olduğu için her zaman güvenilir olan eski recovery mod'u yöntemini kullanacağız. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.

Yukarıda verdiğimiz linkten Galaxy S2 için olan her iki zip dosyasını da indirin.

Galaxy S2 root dizinine iki dosyayı da yerleştirin.

Telefonunuzu kapatın ve Recovery Mod'da tekrar açın. Galaxy S2'yi recovery mod'da açabilmek için Menü + Güç + Ses açma düğmelerine aynı anda basılı tutun (logo görünene ya da üçüncü bir titreşim gelene kadar. Bunlardan herhangi birisi olduğunda tuşları bırakabilirsiniz)

Recovery Mod'da cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürün. Bunun için “Wipe Data/Factory Reset” seçeneğini seçerek onaylayın ve daha sonra da “Wipe Cache” seçeneğini seçerek önbelleği temizleyin. İsteyen “Format System” ve “Wipe Dalvik Cache” seçeneklerini tercih edebilir.

Daha sonra “install zip from sd card” (sd karttan zip dosyasını yükle) seçeneğini seçin ve daha önce indirdiğiniz ve telefonunuza attığınız CM 11 zip dosyasını seçin.

Onaylamak için “Yes” seçeneğini seçin.

Daha sonra aynı şekilde “install zip from sd card” seçeneğinden gapps için zip dosyasını yükleyin.

Recovery Menu (kurtarma menüsüne) geri dönerek “Reboot System Now” seçeneğini seçerek telefonunuzu yeniden başlatın. Cihazınızın yeniden başlaması biraz zaman alabilir endişe etmeyin.

Artık Galaxy S2'niz Android Kitkat'lı! Yüklemeyi başaran kullanıcılar güncelleme ile ilgili fikir ve düşüncelerini yorum kısmından biizmle paylaşabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.