Mobil

Galaxy S3 için Android 4.1.2 Türkiye'de!

Samsung Galaxy S3 için Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi Türkiye'de başladı.

Galaxy S3 için Android 4.1.2 Türkiye'de!

Samsung'un 2012 yılında çıkardığı ve yoğun talep gören amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S3 için hazırlanan ve Premium Suite adı altında önemli yenilikler sunan Android 4.1.2 güncellemesi Türkiye'de dağıtılmaya başlandı.

Sammobile sitesinden alınan bilgilere göre güncelleme sabah saat 09.00 itibariyle Türkiye'de yayınlanmaya başlandı. Galaxy S3 kullanıcıları Kies üzerinden veya cihaz üzerinden güncellemeyi yapabilecekler. Android 4.1.2 güncellemesi,  4.1 güncellemesinde olduğu gibi aynı anda tüm kullanıcılara verilmeyecek. Güncelleme başladı ama bana neden gelmedi diye endişe etmeyin. Kısım kısım dağıtılan güncelleme ilerleyen saatler yada günlerde size de gelecektir.Bu güncelleme ile cihazınız şu özelliklere sahip olacak:

- Page Buddy: Kulaklık, dock ve roaming hassasiyeti olan bu özellik, herhangi birinde hareket algıladığında kullanıcıya rehber olacak şekilde müzik çalar, video oynatma penceresi gibi ilişkili uygulamaları karşısına getiriyor.

- İçeriksel Menü:  Bu özellik uygulamalarınızı listelediğinizde en sık kullandıklarınızın ilk olarak karşınıza gelmesini sağlıyor.

- İçeriksel Etiketleme:  Fotoğraf çekerken GPS ve bağlantı özellikleriniz açıksa, fotoğrafa; kişi, hava durumu, tarih ve konum bilgisi otomatik olarak ekleniyor.

- Multi Window: Aynı ekranda iki farklı pencerede iki farklı uygulamayı aynı anda kullanmanızı sağlayan gelişmiş çoklu görev yöneticisi

- Çekimi Otomatik Paylaşma : NFC ve S-Beam ile çektiğiniz fotoğrafları cihazlarınızı birbirine dokundurarak paylaşabilirsiniz.

- Okuma Modu : Tarayıcınızdaki metinlerin font boyutlarını kolayca kontrol edebildiğiniz ve sayfaya tıklayarak paylaşabildiğiniz e-kitap tarzındaki özellik

- Facebook Lock Ticker: Artık Facebook haber kaynağınızı kilit ekranında görebileceksiniz. Kilit ekranında iken alttan yukarı doğru ekranı sürükleyerek haber kaynağı penceresini getirebiliyorsunuz.

- Paper Artist : Bu uygulama ile galeriden seçeceğiniz kendi resimleriniz veya indirmiş olduğunuz resimler üzerinde farklı efektler uygulayarak, ilgi çekici yapımlar hazaırlayabiliyorsunuz.

- Düşük Işık Çekimi : Galaxy S3 modelinin kamerasının düşük ışık altında yeterli kalitede çekim yapamaması eleştirilere neden olmuştu. Bu özellikle artık düşük ışıkta da başarılı çekimler yapılabilecek.

- En İyi Yüz İfadesi : Bu özellik aslında BlackBerry 10 ve yeni Lumia serisinde karşımıza çıkan bir teknoloji. Kamera çekim esnasında artarda 5 poz çekerek, resimdeki kişilerin en iyi yüz ifadesini seçmenizi sağlıyor.

- Kolay Mod : Akıllı telefonlarla ilk kez tanışan kişiler için hazırlanmış bu özellik, en çok kullanılan 5 widget'ı ana ekrana yerleştirmenizi sağlıyor.

- Ses Dengesi : Artık kulaklıkların her biri için ses dengesi ayarlanabiliyor.

- Kurulum Sihirbazı : Telefonu her açışınızdan sonra bu yardımcı menü ekranda belirecek.

- Kolay Fotoğraf Yakalama : Kamera ön izlemesinde cihaz size kaç tane yüzü tanıyabileceğini belirtiyor.


Yorumlar
G.ATİLA
Teşekkürler, Burak Kaya ama maalesef dediğiniz gibi değil. Ya da ben yapamadım.
Cevapla
Bana gelmediiiiiiiiiii
Cevapla
Bana gelmedi
Cevapla
Misafir
nezaman gelir
Cevapla
Misafir
bana gelmedi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.